TORIO PLUS, spol. s r.o.

Vydáno 29.07.2015
203 Zhlédnutí
Topováno 31.07.2017

Montážní lampy pro práci ve tmě nebo za šera

Potřebovali jste někdy mít ve tmě nebo za šera silný zdroj světla a mít při tom volné ruce? Montážní lampa je jednoduchou funkční pomůckou, která vám toto poskytne. Je jedno, budete-li potřebovat nahlédnout pod kapotu auta či něco opravit ve sklepě. Montážní lampy vychází ze snahy poskytnout ideální zdroj světla při práci. Při návrzích se vycházelo z vlastností velkých halogenových světel, ručních svítilen i čelových lamp. Vznikla tak montážní lampa, která poskytuje veškeré výhody současně.

Montážní lampy

Silný zdroj světla

Při výběru montážní lampy je velmi důležitým parametrem výkon a síla světla. V dnešní době se na trhu prodávají montážní lampy, jejichž zdrojem světla jsou buď LED diody či zářivky. Obě technologie vynikají vysokou svítivostí a jsou schopné dobře osvítit požadovaný prostor.

U montážní lampy se počítá i s možností zavěšení. Je to právě z toho důvodu, aby mohl mít uživatel volné ruce. Proto je každá montážní lampa vybavena háčkem, který umožňuje zavěšení do prostoru. Montážní lampy bývají také konstrukčně navrženy tak, aby snesly i silnější nárazy a jen tak se nepoškodily. Dobré montážní lampy by měly být prachuodolné a voděodolné. Závěsný systém u těchto lamp bývá ve formě háků, různé modely nabízí odlišné typy. Existují montážní lampy, které jsou vybaveny současně hákem horizontální i vertikálním, navíc obsahují magnet pro uchycení na kovové části.

Zdroj napájení

Veškeré montážní lampy pracují na standardních 220 V ze sítě. Pokud však potřebujete mít montážní lampu vždy po ruce, třeba i v kufru automobilu, doporučujeme pořízení modelu montážní lampy s možností napájení na 12 V. Jako zdroj napájení tak můžete použít zásuvku v každém automobilu. Některé montážní lampy jsou navíc vybaveny nabíjecím akumulátorem, který lze dobíjet a po několik hodin vám bude zařízení pracovat bez nutnosti zapojení do jakékoliv napájecí sítě. To je obzvláště praktické a podporuje to univerzálnost a všestrannost zařízení.

Výběr montážní lampy

Podle výše uvedených parametrů byste měli montážní lampu vybírat a zvolit si tak zařízení, které bude plně odpovídat vašim požadavkům. Montážní lampu tak vybírejte podle typu svítící technologie (LED nebo zářivka), podle napájení (220 V, 12 V, baterie), dále podle délky kabelu, životnosti či odolnosti. Samotný výběr montážní lampy je tak náročnější, než se může na první pohled zdát. Pokud si s výběrem nevíte rady, firma TORIO PLUS s.r.o., která se distribucí a prodejem montážních lampa zabývá, vám se samotným výběrem ráda poradí a doporučí konkrétní model, se kterým budete spokojeni.

 


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.torioplus.cz/