Ionizační tělesa nově i ve variantě bez nutnosti připojení tlakového vzduchu

V současné době nabízíme několik základních variant ionizačních těles. Tato by se dala rozdělit do dvou základních skupin: Ionizační tělesa, která potřebují ke svému provozu připojení tlakového vzduchu. (Proud tlakového vzduchu unáší skupiny kladných a záporných iontů do požadovaného prostoru.) Ionizační tělesa, která připojení tlakového vzduchu nevyžadují. Novinka.

Tyčový ionizér

Ionizační tělesa, která potřebují ke svému provozu připojení tlakového vzduchu

První varianta se pro zjednodušení může rozdělit na tzv. pasivní provedení a provedení s „uzavřenou smyčkou“.
U pasivního způsobu lze nastavit frekvenci a počet spínání – generování kladných a záporných iontů z řídící jednotky ionizačního tělesa. Druhá varianta s „uzavřeno smyčkou“ snímá v prostoru, ve kterém řešíme ionizační náboj, hodnotu tohoto náboje a podle jeho intenzity řídící jednotka upraví frekvenci a intenzitu generování kladných a záporných iontů. Tento systém funguje plně automaticky a jeho účinnost je samozřejmě vyšší, než je tomu u pasivního způsobu. Dokáže totiž pružně reagovat na změnu aktuálních podmínek.
Důležitým parametrem, který přímo ovlivňuje kvalitu snížení elektrostatického náboje je však mj. i kvalita tlakového vzduchu, kterým napájíme ionizační tělesa. Tlakový vzduch by měl být čistý a filtrovaný na 5MY, zbavený vody, prachu případně olejových příměsí. Jeho kvalita by měla odpovídat normě ISO 8573-1:2010.

Ionizátory řeší problematiku elektrostatického náboje


Ionizační tělesa, která připojení tlakového vzduchu nevyžadují

Další variantou vhodnou pro eliminaci elektrostatického náboje jsou ionizační tělesa, která nevyžadují pro svoji funkci připojení tlakového vzduchu. Tím se samozřejmě nejen snižuje nebezpečí vnášení dalších případných nečistot do pracovního prostoru, ale podstatně se tím snižuje i celková energetická náročnost tohoto procesu.
Tato ionizační tělesa fungují na principu větráků a k jejich napájení nám stačí pouze elektrický proud.
Velkou výhodou je v tomto případě, že jejich pomocí jsme schopni ofukovat poměrně rozsáhlé plochy.
Uplatnění nachází např. v tiskařském průmyslu a všude tam, kde by si velikost ofukovaného prostoru vyžádala v jiném případě podstatně vyšší investiční náklady.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.yetty.eu

Vydáno 08.04.2016
99 Zhlédnutí
Topováno 16.11.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Školení, které má smysl

Školení, které má smysl
Vzdělávání je důležité nejen pro samotného pracovníka, ale pro celou firmu. Čím více zkušeností a znalostí se do podniku dostane, tím lépe bude fungovat. Školení s praktickými ukázkami v oblasti hydrauliky zajišťuje společnost YETTY.EU Jihlava.

Rádi byste vzdělali své zaměstnance nebo sebe v oblasti pneumatických systémů a komponentů? Pak se obraťte na kvalifikované didaktické školení

Rádi byste vzdělali své zaměstnance nebo sebe v oblasti pneumatických systémů a komponentů? Pak se obraťte na kvalifikované didaktické školení
Společnost Yetty.eu se zabývá technickou podporou v oblasti pneumatických systémů a komponentů. Spolupracují s mnoha renomovanými výrobci, kteří s danou problematikou taktéž pracují. Zabývají se technickou podporou vzduchotechniky i průmyslové automatizace. Dodávají náhradní díly a komponenty v ...

Potřebujete technické řešení? Pak je tu YETTY.EU.

Potřebujete  technické řešení? Pak je tu YETTY.EU.
Zcela jistě již někdy řešili problém s pneumatickými komponenty. Hledáte řešení, ale objektivní technická podpora vám třeba schází. Firma YETTY.EU se zabývá právě technickým řešením v oblasti pneumatických systémů a komponentů. Nejedná se tedy pouze o jednu z řady dodavatelských firem s náhradními ...
PODSTRÁNKY

Pneumatické systémy pro průmyslovou automatizaci

Pneumatické systémy pro průmyslovou automatizaci
Pneumatické systémy a komponenty pro průmyslovou automatizaci

Produkty světových značek

Produkty světových značek
Autorizovaný prodej pneumatických systémů a komponentů NORGEN, CAMOZZI

Technická podpora a servis

Technická podpora a servis
Technická podpora v oblasti průmyslové automatizace, výroba nových strojů a zařízení
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA YETTY.EU s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
YETTY.EU s.r.o.
www.yetty.eu
Adresa

Adresa

Bílkova 855/19
Praha 1 110 00

yetty@yetty.eu
+420 725 795 504


Najdete nás také zde:

ARES
captcha