Obec Vanov


Vanov 2, Vanov 588 56
Obec Vanov se nachází v okrese Jihlava v kraji Vysočina. V současné době zde žije cca.86 obyvatel. Obec leží v malebné krajině asi 3 km severozápadně od města Telč ve výšce 616 m.n.m. a obcí protéká potok z Vanova. Zhruba 100 metrů od severního okraje obce se nachází činný lom, který je v rámci Geoparku Vysočina evidován jako pozoruhodná geologická a mineralogická lokalita.

První zmínky o vsi pochází z r. 1366, kdy se poprvé připomíná jménem Eywanz = Ivanov ( původ je odvozen od osobního jm. Ivan ) a název Ejvanov přetrval až do 17. století. Místní jméno vzniklo přidáním přivlastňovací přípony -ov k osobnímu jménu Evan či Ejvan. První písemná zmínka o obci Vanov pochází z roku 1580.

Blízko obce při cestě lesem směrem k Telči se nachází kaple sv. Karla Boromejského, dříve zvaná Olivetská. Blízko kaple sv.Karla Boromejského je vztyčena Kalvárie, dále kříž se sochami Panny Marie, sv. Jana a Máří Magdaleny.

Tipy na výlety:
- Zřícenina hradu Štamberk
- Zámek Dačice
- Zámek Telč
- Vodní nádrž Landštejn a zřícenina hradu Landštejn
- Lyžařský vlek Mrákotín
a další.

Produkty
  • přidělení čísla popisného, evidence obyvatel, správa místních poplatků, legalizace a vidimace, městská a obecní policie

Dodávky, opravy, montáže a rekonstrukce distribučních sítí pro vysoké i nízké napětí. Smluvní partner ČEZ

Elektromontážní a projektové služby

Související články
Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Obec Vatín

Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Vatín, malebná obec s bohatou historií sahající do roku 1353, je známá svými kulturními tradicemi a historickými památkami. Tento článek vás provede její fascinující minulostí a představí klíčové momenty, které formovaly její dnešní podobu.


Prozkoumejte bohatou historii a přírodní krásy okolí Mirkovic

Obec Mirkovice

Prozkoumejte bohatou historii a přírodní krásy okolí Mirkovic

Objevte kouzlo okolí Mirkovic, kde historické vesnice jako Chabičovice, Malčice, Svachova Lhotka a Zahrádka tvoří mozaiku minulosti a přítomnosti. Každá z nich nabízí jedinečné příběhy zdobené historickými památkami, přírodními rezervacemi a tradičními českými usedlostmi. Tento region, bohatý na kulturu, historii a přírodní krásy, je ideálním místem pro poznávání, relaxaci a učení o historickém bohatství Jihočeského kraje.


Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

Obec Bílá

Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

V srdci Moravskoslezských Beskyd se nachází obec Bílá, která je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí spojit objevování historie s aktivním odpočinkem. Od lanových parků po historické vodní nádrže, Bílá nabízí atrakce pro celou rodinu. Obec Bílá, nacházející se v okrese Frýdek-Místek, je jednou z nejmladších beskydských obcí, avšak s historií sahající hluboko do minulosti. Její vznik byl úzce spjatý s dělením historického území Ostravice a je příkladem bohatého kulturního dědictví spojeného s přírodními krásami.


Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

Obec Ostroměř

Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

V srdci Královehradeckého kraje, kde se dotýkají hory s rovinou, leží obec Ostroměř. Toto místo, které dnes je domovem pro více než tisícovku obyvatel, má za sebou bohatou a pestrou historii, která sahá až do hluboké minulosti.


Firemní články
Obec Vanov, okres Jihlava, památky, zajímavosti, výlet krásnou krajinou

Obec Vanov, okres Jihlava, památky, zajímavosti, výlet krásnou krajinou

Malebná obec Vanov se nachází v okrese Jihlava v kraji Vysočina. Okolí obce je jako stvořené pro pěší turistiku a návštěvu několik památek a zajímavostí.


Obec Vanov - okres Jihlava, kraj Vysočina

Obec Vanov - okres Jihlava, kraj Vysočina

Obec Vanov se nachází v okrese Jihlava v kraji Vysočina. Srdečně vás zveme na návštěvu zříceninu Hradu Štamberk a nebo na Zámky v Dačicích či v Telči, které se nacházejí blízko Vanova.