Obec Vanov


Vanov 2, Vanov 588 56
Telefon: +420 606 164 512

Obec Vanov se nachází v okrese Jihlava v kraji Vysočina. V současné době zde žije cca.86 obyvatel. Obec leží v malebné krajině asi 3 km severozápadně od města Telč ve výšce 616 m.n.m. a obcí protéká potok z Vanova. Zhruba 100 metrů od severního okraje obce se nachází činný lom, který je v rámci Geoparku Vysočina evidován jako pozoruhodná geologická a mineralogická lokalita.

První zmínky o vsi pochází z r. 1366, kdy se poprvé připomíná jménem Eywanz = Ivanov ( původ je odvozen od osobního jm. Ivan ) a název Ejvanov přetrval až do 17. století. Místní jméno vzniklo přidáním přivlastňovací přípony -ov k osobnímu jménu Evan či Ejvan. První písemná zmínka o obci Vanov pochází z roku 1580.

Blízko obce při cestě lesem směrem k Telči se nachází kaple sv. Karla Boromejského, dříve zvaná Olivetská. Blízko kaple sv.Karla Boromejského je vztyčena Kalvárie, dále kříž se sochami Panny Marie, sv. Jana a Máří Magdaleny.

Tipy na výlety:
- Zřícenina hradu Štamberk
- Zámek Dačice
- Zámek Telč
- Vodní nádrž Landštejn a zřícenina hradu Landštejn
- Lyžařský vlek Mrákotín
a další.

IČ: 42634539
Okres: Jihlava
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: 1 mil. až 3 mil. Kč
Kontaktní osoba: Ludmila Ťápalová

Telefon:
+420 606 164 512
+420 608 519 658

Email:
ouvanov@seznam.cz

Web:


Kontaktní osoby:
Ludmila Ťápalová
funkce: starostka
tel: +420 606 164 512


GPS: 49°12′31″ N, 15°24′56.23″ E

QR kód firmy Obec Vanov

Kontaktujte nás
captcha

Související články
Odborné opravy a servis domácích kávovarů

alacaffé, s.r.o.

Odborné opravy a servis domácích kávovarů

Pokud používáte kávovar, víte, jak důležité je pravidelně ho čistit a servisovat. Kávovar je přístroj, který vám každý den připravuje lahodnou kávu, ale také je vystaven vodnímu kameni, mastnotě a zbytkům kávy. Pokud nechcete, aby se váš kávovar znehodnotil, ztratil chuť nebo se dokonce pokazil, měli byste ho nechat odborně opravit a servisovat. Jednou z firem, která se zabývá opravou a servisem domácích kávovarů, je alacaffé, s.r.o.


Profesionální a spolehlivé řešení pro geodetické práce, GIS a IT

ADITIS s.r.o.

Profesionální a spolehlivé řešení pro geodetické práce, GIS a IT

Pokud potřebujete profesionální a spolehlivé řešení pro geodetické práce, geodetické informační systémy (GIS) a informační technologie (IT), obraťte se na firmu ADITIS s.r.o., která má v tomto oboru bohaté zkušenosti. Poskytuje širokou škálu služeb, od zaměřování, vytyčování, zpracování dokumentace, práce v katastru nemovitostí, věcného břemene, mapování, digitalizace, sběru a prezentace dat pro GIS, až po realizaci komplexních služeb, které jsou nezbytně nutné při implementaci a provozu každého informačního systému, včetně analytické činnosti a programování.


Výstavba, rekonstrukce a opravy inženýrských sítí

Dopravní stavby Smrčka s.r.o.

Výstavba, rekonstrukce a opravy inženýrských sítí

Inženýrské sítě jsou nezbytnou součástí infrastruktury každého města, obce nebo průmyslové zóny. Zajišťují dodávku vody, plynu, elektřiny a tepla nebo odvod odpadních vod. Výstavba, rekonstrukce a opravy inženýrských sítí vyžadují odbornost, zkušenost a kvalitní techniku a materiály. Jedním z předních dodavatelů inženýrských sítí nejen ve Znojmě, ale i v celém Jihomoravském kraji je firma Dopravní stavby Smrčka s.r.o., která poskytuje komplexní služby od projektování, přes realizaci až po údržbu a opravy.


Nejčastější chyby při manikúře a pedikúře doma a jak se jim vyhnout

Kosmetický salon Čtvrtníčková

Nejčastější chyby při manikúře a pedikúře doma a jak se jim vyhnout

Manikúra a pedikúra jsou způsoby, jak si zkrášlit nehty a postarat se o své zdraví a pohodu. Pokud si manikúru či pedikúru děláte samy, můžete se dopustit některých chyb, které mohou poškodit vaše nehty nebo zkrátit trvanlivost laku. V článku se dozvíte, jaké jsou to chyby a jak se jim vyhnout. A také proč je dobré občas navštívit profesionální kosmetický salon a svěřit se do jejich péče.