Obec Lovečkovice

CZKPamátky a turistické zajímavosti v okolí

Obec Lovečkovice se nachází v Ústeckém kraji, okres Litoměřice. První písemnou zmínku o obci naleznete již v roce 1396. K Lovečkovicím je přidruženo několik menších vesnic a osad, jsou to Levínské Petrovice, Náčkovice, Touchořiny, Knínice, Mukařov a Dolní Šebířov. V současné době zde žije 530 obyvatel.

Vybavenost obce:
- obecní úřad
- mateřská škola.

Spolky v naší obci:
- sbor dobrovolných hasičů
- TJ Lovečkovice
- Myslivecká sdružení.

Památky, turistické zajímavosti:
- rozhledna Náčkovice
- Zubrnický skanzen
- kamenná zvonice v Mukařově
- kapličky ve vsi Levínské Petrovice a Náčkovice
- roubené stavby.

Nad vesnicí Lovečkovice se tyčí vrch Sedlo, který je druhý nejvyšší bod Českého středohoří. Územím také probíhá prozatím nefunkční drážní těleso, které je uznáno technickou památkou, toto těleso tvoří součást Zubrnické muzeální železnice.

Minimuzeum Lovečkovice otevřené v červnu 2018 v bývalé drážní budově na trati Velké Březno – Úštěk zahrnuje informační centrum a muzeum obce Lovečkovice, prodej suvenýrů a expozici Zubrnické museální železnice. Součástí je dočasně nefunkční drážní těleso, které je uznáno jako technická památka.

Uhelná stezka dlouhá 4, 5 km vybudovaná 2018 s osmi zastávkami s možností čerpat informace o místním Lučním potoce, fauně a floře nebo o historii těžby uhlí. Stezka vede z místního Minimuzea Lovečkovice a končí na Víťově vyhlídce.

Přidružené obce:
- Dolní Šebířov, Levínské Petrovice, Náčkovice, Touchořiny, Knínice a Mukařov.


Katalog firem:    

Krajské, městské a obecní úřady

,  
Štítky:

obecní úřad Dolní Šebířov, Levínské Petrovice, Náčkovice, Touchořiny, Knínice, Mukařov