Obec Čím


Čím 16, Nový Knín 262 03
Obec Čím se nachází v okrese Příbram ve Středočeském kraji asi patnáct kilometrů východně od města Dobříš. Protéká jí Meredský potok - drobný levý přítok řeky Vltavy. V současné době zde žije cca 365 obyvatel.

První písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1318 a název vesnice (lidově též Čim) je odvozen z osobního jména Čám ve významu Čámův dvůr. Člověk tohoto jména měl být zakladatelem prvního dvorce v místě, který byl nazýván Čámův dvůr.

Vybavenost obce:
- sportoviště
- dětské hřiště
- hostinec
- obchod se smíšeným zbožím
- hasičské cvičiště sportoviště, kde se pořádají pravidelné hasičské soutěže a taneční zábavy, na které jsou zvání jak místní, tak turisté.

Obcí vede cyklotrasa č. 301 Kamýk nad Vltavou – Čelina – Prostřední Lhota – Čím – Buš a na své si zde přijdou také pěší turisté. Obcí vedou červeně značená turistická trasa Štěchovice – Slapy – Čím – Živohošť a zeleně značená trasa Čím – Nové Dvory – Štěchovice.

Tipy na výlety:
- Hrad Karlštejn
- Hrad a městské muzeum Týnec nad Sázavou
- Rozhledna Veselý vrch
- Skanzen Vysoký Chlumec
- Přehrada Štěchovice
- Vodní nádrž Slapy
- Ski areál Chotouň
a mnoho dalšího.

Produkty
  • evidence obyvatel, přidělení popisného čísla, veřejná správa obce, zastupitelství krajů a měst

Stavební práce, rekonstrukce na klíč nebo zateplení fasád od Stavby Rechych.

Stavební práce, rekonstrukce na klíč nebo zateplení fasád od Stavby Rechych

Prodej hutního materiálu, nerezové materiály Nový Jičín, nerez plechy, trubky, tyče, profily, jekly.

Prodej hutního materiálu, nerezové materiály Nový Jičín, nerez plechy, trubky, tyče, profily, jekly

Související články
EIA či IPPC? Poradí vám společnost E-expert!

E-expert, spol. s r.o.

EIA či IPPC? Poradí vám společnost E-expert!

Plánujete nový záměr nebo změnu stávajícího provozu? Nevíte, která povolení bude váš projekt vyžadovat, zda EIA nebo IPPC? Obraťte se na společnost E-expert, spol. s r.o., která poskytuje poradenství v oblasti životního prostředí při přípravě a realizaci vašich záměrů. Čerpáme také z nejnovějších poznatků z Environmentální konference, na které se řešila právě problematika dokumentace EIA a IPPC. Další ročník konference se bude konat na podzim na Slovensku.


Pevná paliva spolehlivě a na klíč

EMTB Trade s.r.o.

Pevná paliva spolehlivě a na klíč

Při každé obchodní spolupráci je dobré mít partnera, na kterého se můžete spolehnout. A právě v takové vztahy věří i EMTB Trade. Naše společnost vznikla v roce 2005 a od té doby patříme k nejvýznamnějším dodavatelům pevných paliv nejen z České republiky.


Svářecí technika – svářečky, plazmové řezačky

Svářecí technika WELDPOINT s.r.o.

Svářecí technika – svářečky, plazmové řezačky

Svářecí technika patří k základnímu vybavení každé dílny, garáže či výrobní firmy, kde se pracuje s kovy. Proto je důležitá nejen bezpečnost při používání techniky, ale také kvalita tohoto vybavení. Nakupujte proto ve společnosti, která vybavení rozumí jako firma WELDPOINT s.r.o., Zakřany.


Pohřební služba MARIE zařídí kompletní pohřeb i záležitosti okolo něj

MARIE - pohřební služba Opava s.r.o.

Pohřební služba MARIE zařídí kompletní pohřeb i záležitosti okolo něj

Úmrtí blízkého člověka stojí každého spoustu psychického vypětí. Abyste měli alespoň vyřizování všech potřebných náležitostí jednodušší, je tu MARIE – pohřební služba Opava s.r.o.. Ta zajišťuje pohřby, převozy zesnulých z celé ČR i zahraničí a další služby z oblasti pohřebnictví.


Firemní články
Obce Čím - cyklistické a turistické trasy, nádrž Slapy a výlet na Karlštejn

Obce Čím - cyklistické a turistické trasy, nádrž Slapy a výlet na Karlštejn

Obec Čím se nachází v okrese Příbram a můžete z ní vyrazit na krásné cyklo a turistické trasy, lovit ryby v nádrži Slapy nebo se podívat na Hrad Karlštejn.