Obec Domanín


Domanín 9, Domanín 696 83
Obec Domanín se nachází v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji.

Poprvé se o Domaníně písemně zmiňuje listina Přemysla Otakara II. z 27. listopadu 1228, ve které velehradský klášter osvobodil od daní a poplatků. Obsahuje seznam klášterních statků, mezi které patřil i Domanín.

V současné době má Domanín 1007 stálých obyvatel.

K občanské vybavenosti obce patří obecní úřad, knihovna, základní a mateřská škola, obchod s potravinami, hřiště či restaurační zařízení.

Dále zde působí Mateřské centrum Domanín, spolek Domanínské ženy, skautský oddíl, Orel, myslivci, zahrádkáři, včelaři a další společenské organizace.

Naleznete zde také zajímavé kulturní památky, mezi které patří raně barokní hospodářská budova, nazývaná Dvůr, kostel sv. Václava, kříže v různých částech obce a samozřejmě různé historické sochy.

Produkty
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy

Penzion Spokojené Stáří - krátkodobé i dlouhodobé ubytování pro seniory.

Penzion Spokojené Stáří - krátkodobé i dlouhodobé ubytování pro seniory

Kfelský rybník u Ostrova – oblíbený rybářský revír v Karlovarském kraji.

Kfelský rybník u Ostrova – oblíbený rybářský revír v Karlovarském kraji

Související články
EIA či IPPC? Poradí vám společnost E-expert!

E-expert, spol. s r.o.

EIA či IPPC? Poradí vám společnost E-expert!

Plánujete nový záměr nebo změnu stávajícího provozu? Nevíte, která povolení bude váš projekt vyžadovat, zda EIA nebo IPPC? Obraťte se na společnost E-expert, spol. s r.o., která poskytuje poradenství v oblasti životního prostředí při přípravě a realizaci vašich záměrů. Čerpáme také z nejnovějších poznatků z Environmentální konference, na které se řešila právě problematika dokumentace EIA a IPPC. Další ročník konference se bude konat na podzim na Slovensku.


Pevná paliva spolehlivě a na klíč

EMTB Trade s.r.o.

Pevná paliva spolehlivě a na klíč

Při každé obchodní spolupráci je dobré mít partnera, na kterého se můžete spolehnout. A právě v takové vztahy věří i EMTB Trade. Naše společnost vznikla v roce 2005 a od té doby patříme k nejvýznamnějším dodavatelům pevných paliv nejen z České republiky.


Svářecí technika – svářečky, plazmové řezačky

Svářecí technika WELDPOINT s.r.o.

Svářecí technika – svářečky, plazmové řezačky

Svářecí technika patří k základnímu vybavení každé dílny, garáže či výrobní firmy, kde se pracuje s kovy. Proto je důležitá nejen bezpečnost při používání techniky, ale také kvalita tohoto vybavení. Nakupujte proto ve společnosti, která vybavení rozumí jako firma WELDPOINT s.r.o., Zakřany.


Pohřební služba MARIE zařídí kompletní pohřeb i záležitosti okolo něj

MARIE - pohřební služba Opava s.r.o.

Pohřební služba MARIE zařídí kompletní pohřeb i záležitosti okolo něj

Úmrtí blízkého člověka stojí každého spoustu psychického vypětí. Abyste měli alespoň vyřizování všech potřebných náležitostí jednodušší, je tu MARIE – pohřební služba Opava s.r.o.. Ta zajišťuje pohřby, převozy zesnulých z celé ČR i zahraničí a další služby z oblasti pohřebnictví.


Firemní články
Obec Domanín na Slovácku - poutní místa, kostel sv. Václava a nedaleký rybník Svět

Obec Domanín na Slovácku - poutní místa, kostel sv. Václava a nedaleký rybník Svět

Obec Domanín na Slovácku v okrese Hodonín se nachází v malebném prostředí mezi Opatovickým rybníkem a rybníkem Svět a láká výletníky na poutní místa nebo kulturní památky.