Wood Rakušan
Marek Rakušan

CZKStavební a truhlářské řezivo

Stavební a truhlářské řezivo

Stavební a truhlářské řezivo, prkna, fošny, využití pro stavebnictví i nábytkářství

Palivové dřevo

Palivové dřevo

Měkké i tvrdé palivové dřevo, ekologický a levný způsob vytápění

Podlahová a terasová prkna

Podlahová a terasová prkna

Prodej hoblovaného řeziva ve formě podlahových a terasových prken


Sušené řezivo

Naše společnost se specializuje na řezivo a palivové dříví v oblastech Jihomoravského a Jihočeského kraje, v okolí měst Třebíč a Moravské Budějovice. Klademe důraz zejména na výrobu a produkci speciálně sušeného i vzduchosuchého řeziva pro truhlářskou a stavební činnost.
Na skladě máme okolo 18 druhů domácích i cizokrajných dřevin v různých silách a délkách. Po 20-ti letech práce a zkušeností se dřevem naše firma rozšířila výrobu o štípané palivové dřevo a o hoblované řezivo, jako jsou terasová prkna, plotová prkna, podlahová prkna a palubky.


Dříví máme smrkové, dubové, modřínové, akátové, borové, jasanové, bukové, olšové, lipové, ořechové, ořešákové, jilmové, habrové, břízové, douglaska řezivo a vyrábíme z něj:
- prkna
- terasová prkna
- plotová prkna
- podlahová prkna
- palubková prkna
- fasádní obkladová prkna
- fošny
- dřevo.

Řezivo-18 druhů dřevin (smrk, borovice, modřín, douglaska, dub evropský, dub americký červený, buk, jasan, javor, bříza, olše, habr, třešeň, akát, lípa, jilm, topol, ořech evropský, ořech americký, hruška, osika). Truhlářské řezivo vyrábíme z kvalitních výřezů. Tyto výřezy řežeme na prkna a fošny o tloušťkách 25, 30, 40, 50, 60, 70 a 80 mm, dlouhé 3, 4 a 5 m. Řezivo sušíme na 8-12%. Po dohodě lze objednat i vzduchosuché řezivo nebo jiný rozměr.

Hoblované řezivo - můžeme vyrobit v max. rozměru 230mm x 160mm. Toto řezivo vyrábíme na čtyřstranné 6-ti hřídelové fréze. Můžeme hoblovat jak rovné, tak profilované tvary. Řezivo můžeme vyrobit z našeho nebo Vašeho materiálu. Terasová prkna vyrábíme z modřínu a douglasky v rozměru- síla 26mm, šířka 145mm a délka od 3000mm do 5000mm. Z jedné strany jsou hrubé drážky, z druhé strany jemné vlnky.

V roce 2009 se firma přestěhovala do vlastních výrobních a skladovacích prostor, které se nachází v Mladoňovicích (okr. Třebíč). V dalších letech jsme investovali do nové technologie, nutné ke kvalitní a efektivní výrobě.
V současné době chystáme další investice do technologie výroby, aby kvalita a produktivita stále narůstala. Na výrobu našich produktů používáme dřevo z certifikovaných lesů s certifikátem PEFC. Toto dřevo si sami vybíráme, abychom si zajistili kvalitu vstupního materiálu a tím i konečnou kvalitu výrobku.
Vzhledem k tomu, že jsme menší rodinná firma, přistupujeme ke každému zákazníkovi osobně a snažíme se mu co nejlépe poradit tak, aby byl maximálně spokojený.


Katalog firem:    

Biopaliva

,  

Dřevo a řezivo - pily

,  

Stavební řezivo

,  

Tuhá paliva

,  
Štítky:

řezivo, palivové dřevo Vysočina, Jihomoravský, Jihočeský kraj, Třebíč, Moravské Budějovice