Obec Újezd


Újezd 54, Újezd 344 01
Telefon: +420 379 722 282

Obec Újezd leží 4 km západně od města Domažlice. Obec Újezd má dvě části: Újezd a Petrovice. Do správního obvodu obce spadá ještě Chatová osada Újezd – Pila s téměř stovkou chat. K 1.1. 2019 žilo v Újezdě 344 obyvatel a v Petrovicích 88 obyvatel. Správní obvod obce tvoří dvě katastrální území, Újezd u Domažlic a Petrovice u Domažlic, o celkové výměře 1102 ha.

Památky v Újezdě– Špíchar ve venkovské usedlosti č.2, Kozinův statek – venkovská usedlost č.p.3. Roubenka - venkovská usedlost č.30. Pomník J.S.Koziny na Hrádku.

Památky v Petrovicích – venkovská usedlost ev.č. 111 a venkovská usedlost s hospodářskými budovami ev.č. 110.

V Kozinově statku v Újezdě č.p.3 se nachází Pamětní síň J.S.Koziny, ve které je možné zhlédnout historii chodské rebelie, kroje a pracovní náčiní a způsob života Chodů. Nad obcí na vrchu Hrádek je od roku 1895 pomník Jana Sladkého Koziny.

Obec Újezd je významným turistickým cílem. Vede zde několik turistických tras. Dominantou spodní části návsi je pomník obětem první a druhé světové války. V parku před prodejnou se nachází husitský pomník na památku upálení Českých bratří 6.11.1503 v Boru u Tachova, kteří pocházeli z Újezda.

V Újezdě je v provozu hospoda na Stříbrnce a prodejna. K pořádání kulturních a společenských akcí je možné využít nově zrekonstruované prostory Kulturního domu v Újezdě. V Petrovicích je v provozu hospoda Na kovárně. V rámci správního obvodu obce se nachází restaurace Chodská chalupa na Hrádku, kde je i možnost ubytování v chatkách.

Obecní úřad se nachází na adrese Újezd 54, okres Domažlice.

IČ: 00253839
DIČ: CZ00253839
Okres: Domažlice
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: do 5 zaměstnanců
Obrat: 10 mil. až 30 mil. Kč
Kontaktní osoba: Radek Hammer

Telefon:
+420 379 722 282

Fax:
+420 379 722 282

Email:
urad@obecujezd.cz
ujezdou@tiscali.cz

Web:


Kontaktní osoby:
Radek Hammer
funkce: starosta


Provozní doba:
Pondělí: 7:00 - 13:30 Úterý: 7:00 - 13:30 Středa: 12:00 - 17:00 Čtvrtek: 7:00 - 13:30

GPS: 49°26′7.87″ N, 12°52′13.08″ E

QR kód firmy Obec Újezd

Přírodní minerální vody z panenské přírody z okolí Karlových Varů.

Přírodní minerální vody z panenské přírody z okolí Karlových Varů

Odvoz a likvidace odpadu, pronájem kontejnerů.

Odvoz odpadu, sutě a dalších odpadů v Plzni a okolí.
Kontaktujte nás
captcha

Související články
Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Obec Vatín

Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Vatín, malebná obec s bohatou historií sahající do roku 1353, je známá svými kulturními tradicemi a historickými památkami. Tento článek vás provede její fascinující minulostí a představí klíčové momenty, které formovaly její dnešní podobu.


Prozkoumejte bohatou historii a přírodní krásy okolí Mirkovic

Obec Mirkovice

Prozkoumejte bohatou historii a přírodní krásy okolí Mirkovic

Objevte kouzlo okolí Mirkovic, kde historické vesnice jako Chabičovice, Malčice, Svachova Lhotka a Zahrádka tvoří mozaiku minulosti a přítomnosti. Každá z nich nabízí jedinečné příběhy zdobené historickými památkami, přírodními rezervacemi a tradičními českými usedlostmi. Tento region, bohatý na kulturu, historii a přírodní krásy, je ideálním místem pro poznávání, relaxaci a učení o historickém bohatství Jihočeského kraje.


Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

Obec Bílá

Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

V srdci Moravskoslezských Beskyd se nachází obec Bílá, která je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí spojit objevování historie s aktivním odpočinkem. Od lanových parků po historické vodní nádrže, Bílá nabízí atrakce pro celou rodinu. Obec Bílá, nacházející se v okrese Frýdek-Místek, je jednou z nejmladších beskydských obcí, avšak s historií sahající hluboko do minulosti. Její vznik byl úzce spjatý s dělením historického území Ostravice a je příkladem bohatého kulturního dědictví spojeného s přírodními krásami.


Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

Obec Ostroměř

Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

V srdci Královehradeckého kraje, kde se dotýkají hory s rovinou, leží obec Ostroměř. Toto místo, které dnes je domovem pro více než tisícovku obyvatel, má za sebou bohatou a pestrou historii, která sahá až do hluboké minulosti.