Obec Mikulůvka


Mikulůvka 226, Mikulůvka 756 24
Obec Mikulůvka leží v malebném údolí na východním úpatí Hostýnských vrchů. Obcí protéká stejnojmenný potok, který se vlévá do Vsetínské Bečvy. Celková rozloha 1269 hektarů je z velké části tvořena lesy. Nadmořská výška ve středu obce se pohybuje okolo 340 m.n.m.

Administrativně Mikulůvka spadá do Zlínského kraje. Dříve příslušela k Valašskému Meziříčí, později se stala součástí okresu Vsetín. K 1.1.2019 zde žilo 801 obyvatel, z toho přibližně polovina v produktivním věku. Průměrný věk byl 39, 87 let. Dále zde bylo 334 domů s číslem popisným a 26 objektů s číslem evidenčním.

V obci působí několik firem a živnostníků, většina obyvatel však dojíždí za prací do Vsetína a Valašského Meziříčí.

V obci je obecní úřad, knihovna, mateřská škola, první stupeň základní školy, pohostinství, samoobsluha, pekárna, sezónní občerstvení, sportovní hala, dětské hřiště a fotbalové hřiště.

Obec je napojena na plynovod, kanalizaci a veřejný vodovod napájený z vodní nádrže Stanovnice.

V letních měsících je v provozu hojně navštěvované vyhřívané koupaliště. Mezi další turistické zajímavosti patří dřevěná zvonice a vodní mlýn.

Produkty
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy

Český výrobce produktů racionálního stravování.

Tisk katalogů, tiskopisů, ofsetový tisk, barvotisk.
Firemní tiskoviny ve špičkové kvalitě tisku - vizitky, katalogy, letáky.


Související články
Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

Obec Bílá

Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

V srdci Moravskoslezských Beskyd se nachází obec Bílá, která je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí spojit objevování historie s aktivním odpočinkem. Od lanových parků po historické vodní nádrže, Bílá nabízí atrakce pro celou rodinu. Obec Bílá, nacházející se v okrese Frýdek-Místek, je jednou z nejmladších beskydských obcí, avšak s historií sahající hluboko do minulosti. Její vznik byl úzce spjatý s dělením historického území Ostravice a je příkladem bohatého kulturního dědictví spojeného s přírodními krásami.


Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

Obec Ostroměř

Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

V srdci Královehradeckého kraje, kde se dotýkají hory s rovinou, leží obec Ostroměř. Toto místo, které dnes je domovem pro více než tisícovku obyvatel, má za sebou bohatou a pestrou historii, která sahá až do hluboké minulosti.


Mirkovice: Historická perla v srdci Jižních Čech

Obec Mirkovice

Mirkovice: Historická perla v srdci Jižních Čech

Mirkovice, návesní osada s historickým kouzlem, se nachází nedaleko Českého Krumlova v Jihočeském kraji. Tato obec je známá svými typickými hospodářskými staveními, které jsou dnes převážně využívány k bydlení. Obecní úřad Mirkovice sídlí v budově bývalé školy postavené v roce 1901. V dolní části obce se nachází sportovní hřiště na malou kopanou a volejbal s příjemným posezením u ohniště. Obec má vypracovaný Územní plán, který umožňuje další rozvoj prostřednictvím zástavby rodinných domů.


Objevte kouzlo Bystré nad Jizerou, kde historie ožívá

Obec Bystrá nad Jizerou

Objevte kouzlo Bystré nad Jizerou, kde historie ožívá

Bystrá nad Jizerou, skvost Libereckého kraje, ukrývá bohatou historii a nádherné přírodní scenerie. Od historických chalup až po dřevěný most – tato obec představuje dokonalý mix minulosti a přítomnosti, doplněný o aktivní kulturní a sportovní dění. Navíc, blízkost Českého ráje a Krkonoš nabízí nekonečné možnosti dalšího objevování.


Firemní články
Obec Mikulůvka - sportovní a společenské vyžití ve Zlínském kraji

Obec Mikulůvka - sportovní a společenské vyžití ve Zlínském kraji

Chcete si pořádně dát do těla? Navštivte sportoviště Mikulůvka a zahrajte si s přáteli basketbal, tenis a mnoho dalšího. Nebo raději odpočíváte?