Řemesla jsou tvořena z největší části strojírenskými pracemi. Mezi strojírenská řemesla je možné zařadit kovářství, brusičství, obráběcí práce, svářečské práce anebo zámečnické práce potřebné například při opravách domů nebo výrobě kovových součástí.

SOKOV Sosnová, výrobní družstvo
Společnost SOKOV Sosnová, výrobní družstvo se zaměřuje na kovoobráběcí práce. Mezi námi poskytované služby patří konvenční a CNC obrábění, soustružení, třískové obrábění a také frézování. V nabídce máme také broušení a výrobu nástrojů. Vyrábíme z materiálů jako je mosaz, železo či nerez. Naleznete nás v obci Sosnová, okres Česká Lípa.
SOKOV Sosnová, výrobní družstvo
Kobe CNC s.r.o., obrábění kovů, kovovýroba
Hlavní činností naší společnosti je obrábění kovů na CNC strojích, které jsme schopni provádět dle dodaných 2D a 3D dat. Provádíme sériovou i kusovou výrobu. Máme bohaté zkušenosti a soustředíme se na kvalitně odvedenou práci. Naše provozovna se nachází ve městě Uherský Brod.
Kobe CNC s.r.o., obrábění kovů, kovovýroba
Práce: -tepelná, akustická izolace -chladová izolace -opláštění budov a hal -klempířské práce -zámečnické práce.

Zámečnictví. Montáž a servis bezpečnostních dveří, výroba klíčů a přístupových systémů.

Zámečnické a klempířské práce, zakázková kovovýroba.

Instalatérství, zámečnictví a topenářství. Služby rozvodu plynu, odpadů a tepla.

Výroba plotů, madel, zábradlí a vrat.

Zámečnictví, nástrojářství Montáž, opravy, revize a zkoušky tlakových zařízení a nádob na plyny

Kovoobrábění a ruční broušení mědi, hliníku, mosazi a železa.

Obráběčství a frézování CNC

Výroba svařovaných konstrukcí pro transformátorové nádoby a důlní techniku.

Výroba a konstrukce lisovacích nástrojů. Stříhání na hydraulickém lisu. Nástrojářství.

Zámečnictví a svařování. Opravy hliníkových a nerezových dílů a doplňků na auta nebo motorky - rozvody klimatizací - olejových van - stupaček - rámů - jiných dílů a zařízení.

Zámečnictví - bezpečnostní zámky, závory - automatické pohony vrat - poštovní schránky - klíče - systémy generálního klíče - opravy a sjednocování zámkových vložek

Výroba typové i atypické rozměry a montáž - ocelové protipožární dveře - protipožární prosklené stěny Zámečnictví

Výroba - vybavení pro šerm kovářské práce Kovářské práce - filmové a divadelní rekvizity - meče - chladné zbraně - vybavení pro šerm - meče - chladné zbraně (kovářské práce)

Zámečnictví Michal Jurčo - se zaměřuje na výrobu: - zakázková kovovýroba - zámečnické práce - vrata - brány - brány s pojezdem - oplocení - ploty - mříže - nerezová zábradlí - kovové schody, schodiště vnitřní i venkovní - drátěné programy - kovové prvky pro vybaveni kuchyní.

Zámečnictví, nástrojářství. Broušení pil na dřevo, nožů a fréz.

Výroba - sportovní potřeby Kovoobrábění - lisování - lisovací nástroje

Práce, služby: -řezání laserem -kabelové příchytky -strojní výšivka

Zámečnické a svářečské práce.

Půjčovna, renovace, oprava: -historické automobily. -veteráni. Zámečnické práce.

Chemické izolace proti vlhkosti v tunelech, šachtách a kanalizaci. Železářské a zámečnické práce v podzemních komplexech pro odstranění průsaků vody.

Správa nemovitostí. Práce: -instalatérské -topenářské -elektrikářské -zednické -zámečnické -klempířské, pokrývačské -izolační

Gravírování laserem Poskytuje - poradenství v oboru laserů Svařování - mikronavařování Řezání - vrtání - značení laserem