Statutární město Opava


Horní náměstí 382/69, Opava - Město 746 01

Statutární město Opava je okresní město v Moravskoslezském kraji na řece Opavě. Historie města sahá až do starší doby kamenné, jak dokládají četné archeologické nálezy. Poprvé je Opava jako město zmíněna v roce 1224. Až do roku 1928 byla hlavním městem Českého Slezska. Každé historické období zanechalo ve městě svou stopu. Opava má také řadu významných rodáků, patří mezi ně básník Petr Bezruč (vlastním jménem Vladimír Vašek), malíř Leo Haas nebo herec Boris Rösner.

Památky, turistika:
- konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, slezská gotika
- barokní Sobkův palác
- Památník Petra Bezruče
- Městská radnice s věží Hláska
- modernistický kostel sv. Hedviky
- model sluneční soustavy ve skutečném měřítku
- Slezské zemské muzeum, nejstarší muzeum ve střední Evropě
- Festival Bezručova Opava.

Město a jeho okolí nabízí řadu historických i technických zajímavostí, které stojí za návštěvu, jmenujme například areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky, Skanzen lidových tradic v Bolaticích či přírodní památku Otická sopka.

Městské části:
Komárov, Suché Lazce, Malé Hoštice, Podvihov, Vávrovice, Vlaštovičky, Zlatníky, Milostovice.

IČ: 00300535
DIČ: CZ00300535
Okres: Opava
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 501 - 1000 zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Ing. Radim Křupala

Další produkty a služby
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy


Související články
Pomáháme při posledním rozloučení - Pohřební služba Křelina, s.r.o.
Pomáháme při posledním rozloučení - Pohřební služba Křelina, s.r.o.

Pohřební služba Křelina, s.r.o. sídlí v Turnově. Bohužel i služby pohřebního ústavu patří do lidského života. Zármutek, který cítíte, nedokážeme zmírnit, ale alespoň se vám pokusíme se všemi náležitostmi a starostmi okolo pohřbu blízké osoby pomoci.


Obráběcí stroje JOHNFORD pracují i na Slovenském trhu
Obráběcí stroje JOHNFORD pracují i na Slovenském trhu

Společnost Machine Group s.r.o. již několik let zastupuje jednoho z největších výrobců obráběcích strojů, taiwanskou firmu ROUNDTOP MACHINERY INDUSTRIES CO., LTD., která nabízí své výrobky pod značkou JOHNFORD. Strategie firmy spočívá v permanentním vývoji nových strojů, hledání inovativních technických řešení a zvyšování kvality. Produkuje velmi široký sortiment obráběcích strojů (cca 125 modelů) a dokáže uspokojit každý požadavek v oboru třískového obrábění.


Postele, skříně, matrace a rošty
Postele, skříně, matrace a rošty

Toužíte po nové ložnici? Chcete si dopřát konečně komfort, ale i hezký a moderní vzhled? Náš nábytek se vyznačuje kvalitou a zároveň příjemnou cenou. Spoléháme se na přední české a slovenské výrobce, kteří dbají na komfort a design. Díky tomu je nábytek hezký na pohled, praktický na udržování a také luxusní, co se týče příjemných novodobých materiálů.


Semafor, to nejsou jenom barevná světla. Bez kvalitního sloupu by byl k ničemu!
Semafor, to nejsou jenom barevná světla. Bez kvalitního sloupu by byl k ničemu!

Jsou všude kolem nás. Stožáry, sloupy veřejného osvětlení, dopravní značky, sloupy semaforů, ale také reklamní stožáry, značky na železnici a jiné ocelové konstrukce. Běžní kolemjdoucí jejich kvalitě přílišnou pozornost nevěnují, ale přitom by to bez stožárů a sloupů šlo jen těžko. Potřebujete-li, aby váš dopravní či reklamní stožár, sloup či jiná ocelová konstrukce opravdu něco vydržela, obraťte se na AMAKO – vyrobí je pro vás přímo na míru a v té nejvyšší možné kvalitě.