FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář s.r.o.
Odborné oddlužení

Odborné oddlužení

Oddlužení, osobní bankrot, společné oddlužení manželů, oddlužení živnostníků

Obchodní právo

Obchodní právo

Právní služby v oblasti korporátního práva advokátní kanceláře FABIAN & PARTNERS

Právo IT

Právo IT

Právní úkony v oboru informačních technologií a doménové sporyVydáno 22.11.2016
513 Zhlédnutí
Topováno 14.03.2018

Oddlužení manželů (osobní bankrot)

Dostala se Vaše manželka či manžel do nepříznivé finanční situace, při které vznikly během Vašeho manželství dluhy? Máte strach z exekuce a nechcete, aby se neustále navyšovaly pokuty z dluhů? Doporučujeme společné oddlužení manželů podle insolvenčního zákona.

Oddlužení manželů - Insolvenční kancelář JUDr. Ing. Pavla Fabiana

Nutnost oddlužit oba manžele

V případě oddlužení manželů existuje několik rozdílů, oproti oddlužení samotného jedince. Během oddlužení manželů se budou pohledávky řešit pouze jednou. Díky tomu se znatelně sníží Váš společný dluh. Manželé platí náklady na oddlužení společně, takže opět ušetří, oproti tomu, kdyby se každý oddlužoval zvlášť. Oba manželé mají jednoho insolvenčního správce. Příjmy manželů se sečtou – je tak jednodušší soudu prokázat, že manželé mají příjem, který umožňuje uhradit alespoň zákonné minimum, což je 30 % závazků.


Podmínky oddlužení manželů

Když se nechává oddlužit jednotlivec, také musí splnit jisté podmínky. Tak je tomu samozřejmě i u manželů, zde se ale podmínky nepatrně liší. Základní dokumenty, které potřebujeme k vypracování Vašeho návrhu na povolení oddlužení manželů, jsou: - doklady k Vašim dluhům - doklady k Vašim příjmům za poslední tři roky - seznam Vašeho majetku - oddací list, výpisy z rejstříku trestů Pokud nemáte některý z potřebných dokumentů, pomůžeme Vám. Např. jsme schopni zajistit výpis Vašich exekucí, vyzvednout rejstříky trestů nebo připravit všechny potřebné formuláře.


Zahájení insolvenčního řízení

Okamžikem podání insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení je zahájeno insolvenční řízení. Od této chvíle nemůže dojít k provedení exekuce na Váš majetek, ani na Vás věřitel nemůže podat žalobu k soudu. V momentě, kdy Vám soud oddlužení povolí, ustanoví Vám insolvenčního správce. Na přezkumném jednání a schůzi věřitelů u soudu se bude Vaše oddlužení schvalovat a rozhodovat, jestli se oddlužíte formou splátkového kalendáře nebo prodejem majetku. Jedná se o nejdůležitější okamžik v insolvenčním řízení, jednání je pouze jedno. Nabízíme možnost zastupování na přezkumném jednání a schůzi věřitelů advokátem či insolvenčním správcem. Pokud máte o schválení Vašeho oddlužení obavy, bude náš advokát u soudu zastupovat. Sjednejte si nezávaznou konzultaci a náš odborník na oddlužení Vám vše vysvětlí. Insolvenční kancelář JUDr. Ing. Pavla Fabiana má více než 50 provozoven po celé ČR.