Izolace z přírodních vláken – konopí, bavlna, juta, len, ovčí vlna

Když se řekne izolace, tak představy většiny z nás zřejmě míří k izolacím, jako je polystyrén, minerální vata a podobně. Ale napadlo vás, že existují izolační materiály vyrobené z přírodních vláken, jako jsou konopí, len, ovčí vlna, bavlna nebo juta? Tak si představte, že opravdu existují. Když se podíváme do minulosti, tak přírodní materiály byly při stavbách používané běžně a tak není vůbec na škodu, že se opět vracejí. Přinášejí nejen skvělé izolační a další vlastnosti, ale také podporují zdravé životní prostředí a odbourávají nepříznivý ekologický dopad. A s takovými materiály pracuje i společnost KOBE-cz s.r.o.

KOBEVLIES, Izolace z přírodních vláken, KOBE-cz s.r.o.

Přírodní materiály jako jedny z lepších možností

Společnost KOBE-cz s.r.o. vznikla v roce 2002. Hlavní činností je výroba netkaných textilií z přírodních, syntetických i skelných materiálů. Tyto produkty se následně využívají v automobilovém, nábytkářském i stavebním průmyslu. Jedná se především o kvalitní izolace a jednou z mnoha možností jsou právě izolace vyrobené z přírodních vláken, které jsou vhodné například k izolaci budov. Materiály, které i v dnešní moderní době dokážou úspěšně bojovat s umělou konkurencí. Jejich výhodou je především příznivý ekologický dopad na životní prostředí, protože nenechávají za sebou negativní ekologickou stopu a svými tepelnými vlastnostmi jsou srovnatelné s těmi syntetickými. Zajišťují lepší tepelní ochranu nejen v zimě, ale také v létě a po zdravotní stránce patří mezi materiály nejméně problémové. Využití je vhodné a přínosné nejen pro ekologické stavby.

Kvalitní výrobky z přírodních vláken


Výrobky z přírodních konopných vláken

Název KOBE ECO HEMP FLEX v produkci firmy KOBE-cz s.r.o. znamená produkty z přírodních konopných vláken. Výhodou těchto produktů je nízká zátěž pro životní prostředí, recyklovatelnost, zdravotní nezávadnost, dokonalé akumulační schopnosti, jednoduchá montáž a celková manipulace. Kromě toho má izolace z konopných vláken dobré difúzní vlastnosti a tím reguluje vlhkost a podporuje zdravé klimatické podmínky v interiérech. Jedná se o materiál velice stabilní a odolný vůči poškození. Není potřebné se obávat ani případného napadení škůdci nebo hniloby. Vhodná místa k aplikaci jsou vnější i vnitřní izolace stěn, předsazených konstrukcí, dřevěných trámových sloupů, atd. Dle požadavků zákazníka se vyrábějí v různých rozměrech, tloušťce i hustotě.

Přírodní vlákna pro zdravější život


Přírodní vlákna jako len, juta, ovčí vlna i bavlna

Další variantou izolačních materiálů, které jsou vyrobené z přírodních vláken, jsou produkty KOBEVLIES V. V této kategorii jde o výrobky z materiálů jako bavlna, juta, ovčí vlna, len, atd. Stejně jako konopní vlákna, tak i tyto jsou charakteristické zdravotní nezávadností, vysokou difúzní otevřeností, akumulačními schopnostmi i snadnou manipulací a montáží. Díky tomu, že jde o materiály z obnovitelných zdrojů, tak jsou recyklovatelné. Kromě těchto výhod poskytují ve světě izolací i výhody další. Například dlouhodobou životnost, protipožární odolnost, absorbují a znovu uvolňují tolik problémovou vlhkost a také cenová dostupnost je beze sporu velkou výhodou. A když zůstaneme u financí, tak přírodní materiály mají dokonalé izolační vlastnosti, díky kterým se snižují ztráty na energiích a vám šetří peníze. Díky širokému spektru možností výběru z přírodních materiálů si každý zákazník vybere vhodnou izolaci pro svoje bydlení a zajistí tak zdravý domov sobě i svým dětem.

Vynikající izolační vlastnosti


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.kobe-cz.eu

Vydáno 08.03.2018
316 Zhlédnutí
Topováno 06.06.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Výroba a dodávka konopné izolace

Výroba a dodávka konopné izolace
Kvalita prostředí, ve kterém bydlíte nebo pracujete, závisí také od použitých materiálů na jednotlivé stavební a další prvky. Třeba v případě tepelné izolace zajisté uvítáte možnosti, které jsou nejen kvalitní a splní svůj záměr, ale také vyhovující vašemu zdraví. O takovou izolaci se s přehledem a ...

Izolační materiály ze skelných i přírodních vláken vyrábí firma KOBE-cz

Izolační materiály ze skelných i přírodních vláken vyrábí firma KOBE-cz
V automobilovém, stavebním i nábytkářském průmyslu jako součásti konstrukčních a izolačních součástí, ale také v elektrárnách a jako izolace v dalších průmyslových odvětvích. Všude tam se používají produkty z přírodních a skelných vláken, jejichž výrobou se zabývá firma KOBE-cz s.r.o.. Ta se ...

Izolace konopnými deskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchat

Izolace konopnými deskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchat
Současným trendem v oblasti zateplování staveb jsou konopné desky KOBE ECO HEMP PANEL. Oproti synteticky vyráběným materiálům přinášejí ve výsledku velice pozitivní vlastnosti celé nemovitosti. Zabrání vzniku plísní a obyvatele domu ochrání i před hlukem.

Izolační materiály společnosti KOBE-cz s.r.o. přinášejí zdraví do našich domovů

Izolační materiály společnosti KOBE-cz s.r.o. přinášejí zdraví do našich domovů
Přírodní materiály, kterými jsou konopí, bavlna, juta, len a ovčí vlna, našly znovu své uplatnění při izolacích domů. Oproti uměle vyráběným materiálům, kterým úspěšně konkurují, mají navíc velkou výhodu zdravotní nezávadnosti.
PODSTRÁNKY

Skelná vlákna

Skelná vlákna
Netkané textilie ze skelného vlákna KOBEMAT® BSN, KOBEMAT® EGL, KOBEMAT® AGL a KOBEFIBER

Přírodní vlákna

Přírodní vlákna
KOBE ECO HEMP FLEX produkt z přírodních konopných vláken

Laminování

Laminování
Laminování rohoží z netkané textilie KOBEMAT® a KOBEFIBER jednostranné i oboustranné
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA KOBE-cz s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
KOBE-cz s.r.o.
www.kobe-cz.eu
Adresa

Adresa

U Sladovny 430
Hodonice 671 25

order@kobe-cz.eu
+420 777 674 773


Najdete nás také zde:

ARES
captcha