KOBE-cz s.r.o.
Izolace z přírodních vláken – konopí, bavlna, juta, len, ovčí vlna

Když se řekne izolace, tak představy většiny z nás zřejmě míří k izolacím, jako je polystyrén, minerální vata a podobně. Ale napadlo vás, že existují izolační materiály vyrobené z přírodních vláken, jako jsou konopí, len, ovčí vlna, bavlna nebo juta? Tak si představte, že opravdu existují. Když se podíváme do minulosti, tak přírodní materiály byly při stavbách používané běžně a tak není vůbec na škodu, že se opět vracejí. Přinášejí nejen skvělé izolační a další vlastnosti, ale také podporují zdravé životní prostředí a odbourávají nepříznivý ekologický dopad. A s takovými materiály pracuje i společnost KOBE-cz s.r.o.

KOBEVLIES, Izolace z přírodních vláken, KOBE-cz s.r.o.

Přírodní materiály jako jedny z lepších možností

Společnost KOBE-cz s.r.o. vznikla v roce 2002. Hlavní činností je výroba netkaných textilií z přírodních, syntetických i skelných materiálů. Tyto produkty se následně využívají v automobilovém, nábytkářském i stavebním průmyslu. Jedná se především o kvalitní izolace a jednou z mnoha možností jsou právě izolace vyrobené z přírodních vláken, které jsou vhodné například k izolaci budov. Materiály, které i v dnešní moderní době dokážou úspěšně bojovat s umělou konkurencí. Jejich výhodou je především příznivý ekologický dopad na životní prostředí, protože nenechávají za sebou negativní ekologickou stopu a svými tepelnými vlastnostmi jsou srovnatelné s těmi syntetickými. Zajišťují lepší tepelní ochranu nejen v zimě, ale také v létě a po zdravotní stránce patří mezi materiály nejméně problémové. Využití je vhodné a přínosné nejen pro ekologické stavby.

Kvalitní výrobky z přírodních vláken


Výrobky z přírodních konopných vláken

Název KOBE ECO HEMP FLEX v produkci firmy KOBE-cz s.r.o. znamená produkty z přírodních konopných vláken. Výhodou těchto produktů je nízká zátěž pro životní prostředí, recyklovatelnost, zdravotní nezávadnost, dokonalé akumulační schopnosti, jednoduchá montáž a celková manipulace. Kromě toho má izolace z konopných vláken dobré difúzní vlastnosti a tím reguluje vlhkost a podporuje zdravé klimatické podmínky v interiérech. Jedná se o materiál velice stabilní a odolný vůči poškození. Není potřebné se obávat ani případného napadení škůdci nebo hniloby. Vhodná místa k aplikaci jsou vnější i vnitřní izolace stěn, předsazených konstrukcí, dřevěných trámových sloupů, atd. Dle požadavků zákazníka se vyrábějí v různých rozměrech, tloušťce i hustotě.

Přírodní vlákna pro zdravější život


Přírodní vlákna jako len, juta, ovčí vlna i bavlna

Další variantou izolačních materiálů, které jsou vyrobené z přírodních vláken, jsou produkty KOBEVLIES V. V této kategorii jde o výrobky z materiálů jako bavlna, juta, ovčí vlna, len, atd. Stejně jako konopní vlákna, tak i tyto jsou charakteristické zdravotní nezávadností, vysokou difúzní otevřeností, akumulačními schopnostmi i snadnou manipulací a montáží. Díky tomu, že jde o materiály z obnovitelných zdrojů, tak jsou recyklovatelné. Kromě těchto výhod poskytují ve světě izolací i výhody další. Například dlouhodobou životnost, protipožární odolnost, absorbují a znovu uvolňují tolik problémovou vlhkost a také cenová dostupnost je beze sporu velkou výhodou. A když zůstaneme u financí, tak přírodní materiály mají dokonalé izolační vlastnosti, díky kterým se snižují ztráty na energiích a vám šetří peníze. Díky širokému spektru možností výběru z přírodních materiálů si každý zákazník vybere vhodnou izolaci pro svoje bydlení a zajistí tak zdravý domov sobě i svým dětem.

Vynikající izolační vlastnostiVíce informací naleznete na našich stránkách  https://www.kobe-cz.eu

FIREMNÍ ČLÁNKY


Izolační materiály ze skelných i přírodních vláken vyrábí firma KOBE-cz

Izolační materiály ze skelných i přírodních vláken vyrábí firma KOBE-cz

V automobilovém, stavebním i nábytkářském průmyslu jako součásti konstrukčních a izolačních součástí, ale také v elektrárnách a jako izolace v dalších průmyslových odvětvích. Všude tam se používají produkty z přírodních a skelných vláken, jejichž výrobou se zabývá firma KOBE-cz s.r.o.. Ta se zaměřuje také na laminaci.

Vydáno 22.09.2016
Izolace konopnými deskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchat

Izolace konopnými deskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchat

Současným trendem v oblasti zateplování staveb jsou konopné desky KOBE ECO HEMP PANEL. Oproti synteticky vyráběným materiálům přinášejí ve výsledku velice pozitivní vlastnosti celé nemovitosti. Zabrání vzniku plísní a obyvatele domu ochrání i před hlukem.

Vydáno 11.04.2019
Izolační materiály společnosti KOBE-cz s.r.o. přinášejí zdraví do našich domovů

Izolační materiály společnosti KOBE-cz s.r.o. přinášejí zdraví do našich domovů

Přírodní materiály, kterými jsou konopí, bavlna, juta, len a ovčí vlna, našly znovu své uplatnění při izolacích domů. Oproti uměle vyráběným materiálům, kterým úspěšně konkurují, mají navíc velkou výhodu zdravotní nezávadnosti.

Vydáno 11.04.2019
Výroba a dodávka konopné izolace

Výroba a dodávka konopné izolace

Kvalita prostředí, ve kterém bydlíte nebo pracujete, závisí také od použitých materiálů na jednotlivé stavební a další prvky. Třeba v případě tepelné izolace zajisté uvítáte možnosti, které jsou nejen kvalitní a splní svůj záměr, ale také vyhovující vašemu zdraví. O takovou izolaci se s přehledem a vysokou odborností a profesionalitou postará firma KOBE-cz s.r.o.

Vydáno 03.04.2018Vydáno 08.03.2018
114 Zhlédnutí
Topováno 06.06.2019

Skelná vlákna

Skelná vlákna

Netkané textilie ze skelného vlákna KOBEMAT® BSN, KOBEMAT® EGL, KOBEMAT® AGL a KOBEFIBER

Přírodní vlákna

Přírodní vlákna

KOBE ECO HEMP FLEX produkt z přírodních konopných vláken

Laminování

Laminování

Laminování rohoží z netkané textilie KOBEMAT® a KOBEFIBER jednostranné i oboustranné