KOBE-cz s.r.o.

Izolace stěn a stropů budov z přírodních materiálů z konopných vláken

KOBE-cz s.r.o.
Izolační materiály ze skelných i přírodních vláken vyrábí firma KOBE-cz

V automobilovém, stavebním i nábytkářském průmyslu jako součásti konstrukčních a izolačních součástí, ale také v elektrárnách a jako izolace v dalších průmyslových odvětvích. Všude tam se používají produkty z přírodních a skelných vláken, jejichž výrobou se zabývá firma KOBE-cz s.r.o.. Ta se zaměřuje také na laminaci.

izolační materiály ze skelných i přírodních vláken, KOBE-cz

Skelná vlákna a výrobky z nich

Naší specializací jsou skelná vlákna, jsme dokonce jedním z mála výrobců netkaných textilií ze skelných vláken v Evropě. Pro potřeby našich zákazníků vyrábíme čtyři kategorie produktů.

KOBEMAT BSN jsou vysokohustotní výrobky ze 100% skelného vlákna prošité bavlnou a využívají se jako tepelná a zvuková izolace. Další kategorií je KOBEMAT EGL – až do 650°C, kde se skelná vlákna spojují metodou vpichování a pro zpevnění se vlákna navzájem proplétají. Produkty KOBEMAT AGL – až do 800°C, které jsou obdobou KOBEMATU EGL, se využívají například v automobilech, v energetických spotřebičích, turbínách, elektrárnách, potrubí i jinde. Poslední kategorií je KOBEFIBER sekaná, rozvolněná nebo mykaná vlákna z čistého skleněného vlákna bez příměsí.

Skelná vlákna najdou využití jako izolace


Přírodní vlákna – bavlněná, lněná i konopná

Zpracováváme nejen skelná, ale i přírodní vlákna, jako je bavlna, vlna, len nebo třeba konopí. Právě konopná vlákna využíváme k výrobě materiálu KOBE ECO HEMP FLEX. Mezi jeho výhody patří zdravotní nezávadnost, vynikající akumulační schopnosti, jednoduchá manipulace a montáž i vysoká difúzní otevřenost. Takováto přírodní vlákna se používají k izolaci stěn, dřevěných trámových stropů a podobně.

KOBE-cz – konopná i jiná přírodní vlákna


Široké spektrum služeb doplňuje laminování

Abychom naplnili požadavky a potřeby našich zákazníků, provádíme také laminování. Naše výrobky tak dodáváme v úpravě s vrstvou hliníkové folie, zesílené hliníkové folie se skelnou mřížkou, skelnou tkaninou nebo jinou textilií na jedné nebo obou stranách rohože.
FIREMNÍ ČLÁNKY


Izolace z přírodních vláken – konopí, bavlna, juta, len, ovčí vlna

Izolace z přírodních vláken – konopí, bavlna, juta, len, ovčí vlna

Když se řekne izolace, tak představy většiny z nás zřejmě míří k izolacím, jako je polystyrén, minerální vata a podobně. Ale napadlo vás, že existují izolační materiály vyrobené z přírodních vláken, jako jsou konopí, len, ovčí vlna, bavlna nebo juta? Tak si představte, že opravdu existují. Když se podíváme do minulosti, tak přírodní materiály byly při stavbách používané běžně a tak není vůbec na škodu, že se opět vracejí. Přinášejí nejen skvělé izolační a další vlastnosti, ale také podporují zdravé životní prostředí a odbourávají nepříznivý ekologický dopad. A s takovými materiály pracuje i společnost KOBE-cz s.r.o.

Vydáno 08.03.2018
Izolace konopnými deskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchat

Izolace konopnými deskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchat

Současným trendem v oblasti zateplování staveb jsou konopné desky KOBE ECO HEMP PANEL. Oproti synteticky vyráběným materiálům přinášejí ve výsledku velice pozitivní vlastnosti celé nemovitosti. Zabrání vzniku plísní a obyvatele domu ochrání i před hlukem.

Vydáno 11.04.2019
Izolační materiály společnosti KOBE-cz s.r.o. přinášejí zdraví do našich domovů

Izolační materiály společnosti KOBE-cz s.r.o. přinášejí zdraví do našich domovů

Přírodní materiály, kterými jsou konopí, bavlna, juta, len a ovčí vlna, našly znovu své uplatnění při izolacích domů. Oproti uměle vyráběným materiálům, kterým úspěšně konkurují, mají navíc velkou výhodu zdravotní nezávadnosti.

Vydáno 11.04.2019
Výroba a dodávka konopné izolace

Výroba a dodávka konopné izolace

Kvalita prostředí, ve kterém bydlíte nebo pracujete, závisí také od použitých materiálů na jednotlivé stavební a další prvky. Třeba v případě tepelné izolace zajisté uvítáte možnosti, které jsou nejen kvalitní a splní svůj záměr, ale také vyhovující vašemu zdraví. O takovou izolaci se s přehledem a vysokou odborností a profesionalitou postará firma KOBE-cz s.r.o.

Vydáno 03.04.2018Vydáno 22.09.2016
267 Zhlédnutí
Topováno 25.06.2019

Skelná vlákna

Skelná vlákna

Netkané textilie ze skelného vlákna KOBEMAT® BSN, KOBEMAT® EGL, KOBEMAT® AGL a KOBEFIBER

Přírodní vlákna

Přírodní vlákna

KOBE ECO HEMP FLEX produkt z přírodních konopných vláken

Laminování

Laminování

Laminování rohoží z netkané textilie KOBEMAT® a KOBEFIBER jednostranné i oboustranné