MEDIUM INTERNATIONAL I. s.r.o.
Výroba těsnicí materiály Bentonit
Bentonitové tmely

Bentonitové tmely

Bentonitové těsnící tmely MQ 100 MASTER k zajištění utěsnění a dokonalého kontaktu s betonovou plochou

Bentonitové pásky

Bentonitové pásky

Bentonitové pásky MQ se skvělými chemickými vlastnostmi pro hydroizolaci

Kabelovod Flexis

Kabelovod Flexis

Kabelovod Flexis®, skvělé řešení pro ochranu a praktické umístění inženýrských sítíVydáno 14.05.2015
332 Zhlédnutí
Topováno 12.02.2018

Bentonitové systémy jako hydroizolace nové generace

Ve stavebnictví je velké množství technologií, ze kterých můžeme vybírat. Samozřejmě by vždy mělo být naším cílem materiál co nejvíce zužitkovat a zajistit jeho trvanlivost. Jednou z oblastí stavebnictví, o kterou bychom se měli zajímat, je efektivní hydroizolace. Mezi těsnící systémy nové generace se řadí výrobky společnosti MEDIUM International. V nabídce firmy, je řada těchto těsnících systémů založených na bázi bentonitu. Bentonitové těsnící pásky řady MQ a MQF mají široké uplatnění při utěsňování pracovních i dělících spár v pozemních, inženýrských nebo vodních stavbách.

Bentonitové pásky, betonitové systémy jako hydroizolace nové generace

Těsnění využitelné pro různé druhy materiálu jistě oceníte

Pokud vám nějaký materiál může usnadnit manipulaci ve stavebnictví, proč ho nevyužít. Bentonitové těsnící pásky řady MQ vám pomohou utěsnit spáry na mnoha místech například i u monolitických staveb. Pokud potřebujete efektivní těsnění mezi betonovou deskou a svislými stěnami, v místě styku dvou materiálů jako je beton s kamenem či ocelí. Bentonit dokonale zamezí průniku vody, včetně vody takové. Další variantou je bentonitový těsnící pásek MQF. Tento bentonitový pásek je vložen do speciální ochranné folie, která dovoluje instalaci MQF pásku na stavbách i za nepříznivého počasí (déšť i sníh). Po zabetonování pásku MQF ochranná folie degraduje a bentonitový pásek může plnit svojí hydroizolační funkci. Společnost Medium International si díky těmto novým systémům vybudovala jméno na českém i zahraničním trhu, například v Německu, Švýcarsku, Francii, Belgii.

Modifikovaný bentonit dokáže expandovat až o tři sta procent

Bentonitové pásky nejsou jediným produktem, který lze z bentonitu vyrobit.  Samozřejmě má mnoho další podob. Jedním z dalších výrobků firmy MEDIUM International jsou těsnící a lepicí tmely na bázi bentonitu, které se vyznačují vysokou elastickou přilnavostí a také lepící schopností. Ty také díky svému složení při kontaktu s vodou expandují, proto jsou většinou využívány jako těsnící materiály. Dejte si však při aplikaci pozor, musí být dodržen technologický postup. Podklad musí být zbaven všech nečistot, prachu a musí být suchý. Pokud tyto podmínky dodržíte, můžete bentonitový tmel nanést přímo na styčnou plochu materiálu.

Odborné poradenství pro vaše zaměstnance

Pokud jsou pro vás bentonitové těsnící pásky jednou velkou neznámou, oslovte přímo společnost MEDIUM International. Jestliže chcete začít pásky používat u vás ve firmě, společnost vaše zaměstnance proškolí, aby bentonitové těsnící systémy užívali správně a ty tak měli patřičný efekt. Kromě toho společnost nabízí odborné poradenství ohledně všech izolačních a těsnících materiálů při realizaci ekologických staveb, spodních staveb, ale i například při utěsnění zahradních jezírek, rybníků a studničních staveb. Jestliže máte ohledně bentonitové technologie jakékoliv otázky, neváhejte společnost kontaktovat. Rádi všechny vaše dotazy zodpovíme.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.bentonit.cz