Obec Oucmanice


Oucmanice 60, Oucmanice 562 01
Telefon: +420 724 300 491

Obec Oucmanice je malá obec, která se nachází v okrese Ústí nad Orlicí a žije zde asi 242 obyvatel.

Oucmanice vznikly během kolonizace ve 13. století, kdy se české země široce otevřely také novinkám z pokročilejšího Západu. Do přemyslovských zemí se dostávalo zákupní právo, tzn. poddanské dědičné držení půdy, které bylo spojeno s povinností odvádět feudální rentu. Šířilo se městské zřízení, novinky v zemědělství a v řemeslné technologii. Usazování obyvatel zprostředkovateli, neboli lokátory, na doposud neobydlených místech se dělo buď z iniciativy panovníka, nebo se osídlování chopily bohatší církevní instituce, o něco později i mocnější páni. Osídlování bylo záležitostí velice náročnou a muselo splnit několik podmínek. K nejzákladnějším patří zajištění obživy osídlenců a vzájemná komunikace mezi jednotlivými místy. Některá literatura uvádí, že do míst dnešních Oucmanic přišel jakýsi německý kolonista Walczman, který se stal právě oním shora uvedeným lokátorem. Lze předpokládat, že byl pověřen panovníkem.

Obec Oucmanice se poprvé písemně zmiňují k roku 1292 jako „vila Valczmanni“. Jsou jednou ze sedmnácti vsí založených v rámci první fáze kolonizace našeho území o čemž svědčí i pojmenování vsi, kdy se jeho původ vysvětluje jako lidé Valcmanovi. Tvar Valcmanice je v pramenech dochován po celou dobu do konce 16. století.Od druhé poloviny 17. století se objevuje Aucmanice (v různých grafických podobách apod.) Ve druhé polovině 19. století jsou to pak Úcmanice a Oucmanice.

V obci naleznete knihovnu, prodejnu smíšeného zboží, hospodu, obecní úřad a ekocentrum Paleta, jenž se zabývá ekologickou výchovou se zvláštním důrazem na působení na děti a mládež.

Jsou zde tyto spolky - Klub seniorů, SDH Oucmanice, Dámský klub, Spolek lidových tradic v Oucmanicích, Sdružení přátel kapličky v Oucmanicích.

Obecní úřad naleznete na adrese Oucmanice 60, okres Ústí nad Orlicí.

IČ: 00401269
DIČ: CZ00401269
Okres: Ústí nad Orlicí
Stát: Česká republika
Právní forma: státní společnost
Počet zaměstnanců: do 5 zaměstnanců
Obrat: 5 mil. až 10 mil. Kč

Telefon:
+420 724 300 491
+420 465 544 339

Email:
obec@oucmanice.cz

Web:


GPS: 49°59′21.23″ N, 16°16′58.76″ E

QR kód firmy Obec Oucmanice

Projekční činnost – vypracování projektu vzduchotechniky, rekuperačního větrání.
Rekuperační jednotky – příliv čerstvého vzduchu díky řízenému větrání.

Ocelové konstrukce, montované haly, regálové systémy, přístřešky.

Ocelové konstrukce, montované haly, regálové systémy, přístřešky
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
captcha

Související články
Utěrky z netkané textilie pro nejcitlivější i každodenní využití

ZVG CZ s.r.o.

Utěrky z netkané textilie pro nejcitlivější i každodenní využití

Maximálně účinné a zároveň vhodné i pro to nejcitlivější použití. Utěrky z netkané textilie Polytex® a Multitex® nepouští vlákna ani se netřepí, takže je možné bez obav tyto utěrky využívat i pro čištění těch nejchoulostivějších součástek, materiálů a zařízení.


Specialisté na Keg sudy pro pivovary

KSO AST GmbH Anna Petrová

Specialisté na Keg sudy pro pivovary

Keg sudy jsou nezbytnou součástí pivovarnického průmyslu. Specialistou na tyto pivní sudy je společnost KSO AST GmbH. Společnost má sídlo v německém městě Wilnsdorf, kde probíhá proces nákupu a repase nerezových KEG sudů. Keg sudy jsou nabízeny o objemech 10, 15, 20, 25, 30 a 50 litrů. Vše pro Vás zařídí paní Anna Petrová, která je v každodenním kontaktu s německou centrálou a zajišťuje vše pro český trh.


Pětilitrové party soudky - ideální řešení pro každou oslavu

Julius Kleemann-Anna Petrová

Pětilitrové party soudky - ideální řešení pro každou oslavu

K oslavám, večírkům či akcím s přáteli neodmyslitelně patří pivo, víno nebo i další druhy alkoholu. Nakoupit desítky lahví piva však není zrovna praktické - nejen, že je poté nutné vracet zpět vratné lahve, ale také je třeba myslet na to, jak udržet pivo vychlazené. Tyto problémy však snadno vyřeší pětilitrové soudky, které se skvěle hodí pro každou party. Party soudky udrží nápoj chladný a stále svěží. Jste výrobcem či dodavatelem nápojů? Přečtěte si více o výhodách pětilitrových party soudků!


Realitní kancelář Znojmo

Znojemské reality

Realitní kancelář Znojmo

Společnost Znojemské reality se může pochlubit důkladným systémem. Tato firma zajistí prodej, koupi i pronájem nemovitosti. Toužíte po lepším a modernějším bydlení? Nebo se musíte přestěhovat z jiného důvodu například finančního? V tom případě se můžete obrátit na zkušeného partnera v oblasti prodeje, koupě a pronájmu nemovitostí. Mají bohaté zkušenosti a vědí, co lidé potřebují. Vždy poradí, zařídí veškeré potřebné náležitosti a odborně pomohou i s hypotékou.