Obec Bednárec


Bednárec 47, Bednárec 378 42
Obec Bednárec leží na jihozápadním okraji Českomoravské vrchoviny v okrese Jindřichův Hradec, 10 km severovýchodně od Jindřichova Hradce.

Obec se rozkládá na severozápadním svahu nad údolím říčky Žirovničky v nadmořské výšce 530 m.n.m. Nejvyšší bod na území obce je vrch "Myslivna" 592 m.n.m., nejníže položené je údolí Žirovničky 475 m.n.m. Katastrální území obce má rozlohu 781 hektarů.

Na území obce Bednárec se nachází několik zajímavých míst, např. kaple Panny Marie na návsi, kaplička zasvěcená sv. Anně při silnici ke Kamennému Malíkovu, křížový kámen "Na drahách" a další drobné sakrální památky. Na břehu meandrů říčky Žirovničky je přírodní rezervace "Lipina". Zvláštností je vedení železniční tratě přímo přes náves obce na několikametrovém náspu. Z horní části obce, zvané "Kopec", je krásný rozhled na blízké i vzdálenější okolí: Jindřichohradecko, Kamenicko, ale i Novohradské hory a Šumavu. Při mimořádně dobré viditelnosti je možné zahlédnout i Alpy.

Na východ od obce se v Černém lese nachází kaskáda čtyř krásných rybníků (Jílků malý, Šedivů, Obecní velký a Obecní malý), pod touto kaskádou dále na hranici katastrálního území obce leží rybník Holub.

Produkty
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst

Vinařská oblast s vinnými stezkami, kulturními a přírodními památkami - Obec Sedlec u Mikulova.

Vinařská oblast s vinnými stezkami, kulturními a přírodními památkami - Obec Sedlec u Mikulova

Kotle, tepelná čerpadla, solární kolektory a vzduchotechnika od ZKM Praha s.r.o..

Kotle, tepelná čerpadla, solární kolektory a vzduchotechnika od ZKM Praha s.r.o.

Související články
Ložiska pro běžné i speciální využití najdete u firmy EXVALOS

Exvalos spol.s r.o.

Ložiska pro běžné i speciální využití najdete u firmy EXVALOS

Kvalitní ložiska jsou nezbytná pro hladký a plynulý provoz strojů, uplatnění tak najdou ve strojírenství, těžkém průmyslu i jinde. Ložiska všeho druhu i související produkty prodává již od roku 1992 firma EXVALOS s.r.o..


Bezpečnostní fólie – nenápadný, ale účinný pomocník při ochraně skla

CARTINT, s.r.o.

Bezpečnostní fólie – nenápadný, ale účinný pomocník při ochraně skla

Sklo, ať už u auta nebo u vstupních dveří, je často velmi křehké a rozbít ho nebývá těžké. Sklo je navíc většinou to první, co se pokusí rozbít každý zloděj. Jak jej zpevnit, zabránit jeho rozsypání a vniknutí nezvaných hostů do objektu? Řešení známe ve společnosti Cartint. Máme pro vás totiž bezpečnostní fólie, ale i speciální protisluneční či tepelně izolační fólie, které dokonale ochrání vás i vaše skla.


Reklama, která jde s dobou

Světelná reklama Praha

Reklama, která jde s dobou

Každá firma, která chce, aby se o ní vědělo, potřebuje dobrou reklamu. Záleží na grafickém zpracování, ale také na materiálu, ze kterého bude vyrobena. Současná doba nabízí mnoho různých možností, které kvalitní výrobci polepů a reklamních poutačů dovedou využít.


Granulovaný bentonit - ekologická izolace staveb, utěsnění zahradních jezírek či hrází

MEDIUM INTERNATIONAL I. s.r.o.

Granulovaný bentonit - ekologická izolace staveb, utěsnění zahradních jezírek či hrází

Granulovaný bentonit je materiál vhodný pro hydroizolace ekologických staveb či spodních staveb, utěsnění zahradních jezírek, rybníků, ale také studen i dalších vodních děl.


Firemní články
Obec Bednárec Jihočeský kraj – zajímavá místa a plno památek

Obec Bednárec Jihočeský kraj – zajímavá místa a plno památek

Malá obec v Jihomoravském kraji, nabízí mnoho zajímavých míst a její historie sahá až do roku 1377. Dnes obec Bednárec dříve nazývaná Velký Bednárec se nachází nedaleko údolí potoka Žirovnička.