Obec Bednárec


Bednárec 47, Bednárec 378 42
Telefon: +420 728 461 703

Obec Bednárec leží na jihozápadním okraji Českomoravské vrchoviny v okrese Jindřichův Hradec, 10 km severovýchodně od Jindřichova Hradce.

Obec se rozkládá na severozápadním svahu nad údolím říčky Žirovničky v nadmořské výšce 530 m.n.m. Nejvyšší bod na území obce je vrch "Myslivna" 592 m.n.m., nejníže položené je údolí Žirovničky 475 m.n.m. Katastrální území obce má rozlohu 781 hektarů.

Na území obce Bednárec se nachází několik zajímavých míst, např. kaple Panny Marie na návsi, kaplička zasvěcená sv. Anně při silnici ke Kamennému Malíkovu, křížový kámen "Na drahách" a další drobné sakrální památky. Na břehu meandrů říčky Žirovničky je přírodní rezervace "Lipina". Zvláštností je vedení železniční tratě přímo přes náves obce na několikametrovém náspu. Z horní části obce, zvané "Kopec", je krásný rozhled na blízké i vzdálenější okolí: Jindřichohradecko, Kamenicko, ale i Novohradské hory a Šumavu. Při mimořádně dobré viditelnosti je možné zahlédnout i Alpy.

Na východ od obce se v Černém lese nachází kaskáda čtyř krásných rybníků (Jílků malý, Šedivů, Obecní velký a Obecní malý), pod touto kaskádou dále na hranici katastrálního území obce leží rybník Holub.

IČ: 00512923
Okres: Jindřichův Hradec
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: 3 mil. až 5 mil. Kč

Telefon:
+420 728 461 703

Email:
ou@bednarec.cz

Web:


GPS: 49°11′43.01″ N, 15°5′32.32″ E

QR kód firmy Obec Bednárec

Kontaktujte nás
captcha

Související články
Obec Jedlá: půvabná obec v okrese Havlíčkův Brod

Obec Jedlá

Obec Jedlá: půvabná obec v okrese Havlíčkův Brod

Jedlá je malá, ale půvabná obec v okrese Havlíčkův Brod v Kraji Vysočina, která leží asi 12 km severně od Ledče nad Sázavou a je součástí mikroregionu Ledečsko. Skládá se ze dvou částí, a to z Jedlé a Dobré Vody a patří k ní i samota Horečky. V současné době zde žije 86 obyvatel, kteří si hýčkají svou historii, tradice a přírodu.


Obec Zadní Chodov: Bohatý kulturní život, zajímavá minulost, krásná příroda

Obec Zadní Chodov

Obec Zadní Chodov: Bohatý kulturní život, zajímavá minulost, krásná příroda

Zadní Chodov v okrese Tachov má bohatou historií a je známý svou chodskou tradicí a kulturou, kterou si její obyvatelé udržují dodnes. Vesnice je navíc obklopena nádhernou přírodou s mnoha možnostmi k procházkám, cykloturistice či poznávání historie a kultury. V článku si přečtěte, proč stojí za to tuto malebnou obec navštívit.


Zadní Chodov: Malebná obec s bohatou historií a kulturou

Obec Zadní Chodov

Zadní Chodov: Malebná obec s bohatou historií a kulturou

Zadní Chodov je obec v okrese Tachov, která má zajímavou historii a stále živou současnost. V tomto článku se dozvíte nejen o její historii a památkách, ale i o životě v této chodské vsi a jeho krásném okolí.


Posuňte svou textilní výrobu na vyšší level s výkonnými banánovými válci

Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o.

Posuňte svou textilní výrobu na vyšší level s výkonnými banánovými válci

Hledáte způsob, jak zlepšit výrobu ve vašem textilním průmyslu? Pak byste měli poznat banánové rozháněcí válce, které vyrábí a renovuje společnost AGT Zlín v České republice. Banánový tvar tohoto válce není pouze estetickým prvkem, ale představuje technologický průlom. Jeho prohnutí umožňuje efektivní středění procházejícího materiálu, což výrazně snižuje riziko vzniku nerovností a skladeb. Tímto způsobem zvýšíte vaši efektivity výroby, ale také ochranu textilních materiálů před poškozením.