Obec Malhostovice


Malhostovice 75, Malhostovice 666 03
Obec Malhostovice a část Nuzířov se rozkládá na rozhraní Českomoravské vrchoviny a Moravského krasu v okresu Brno-venkov Jihomoravského kraje. Je vzdálena 21 km severozápadně od Brna a je součástí ORP Tišnov, které tvoří celkem 59 obcí.

Obec je situována ve východním okraji ORP a od města Tišnova ji dělí vzdálenost 7, 8 km. V obci je autobusové spojení směrem na Tišnov a na Brno, nejbližší železniční stanice je v 3, 5 km vzdáleném Čebíně.

První zmínka o obci se datuje k roku 1320 a první zmínka o místní části Nuzířov je datována od roku 1349. Obec byla z části lénem pánů z Pernštejna a částí pánů z Lomnice. Nuzířov patřil mimo jiné k panství pánů z Černé Hory. Obec se nachází v nivě a na levém břehu potoka Lubě. Obě sloučené částí obce jsou výrazně zemědělského charakteru a typem krajiny patříme do zvlněné úpatí Českomoravské vrchoviny.

Počet obyvatel je aktuálně cca 978.

V obci se nachází:
- obecní knihovna
- TJ Sokol Malhostovice
- Myslivecký spolek Malhostovice
- Včelařský spolek Drásov
- mateřská škola.

Památky:
- kostel sv. Vavřince
- vyhlídková věž na kopci Zlobice.

Obcí prochází značené cyklistické i turistické trasy.

Produkty
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy

Prodej a instalace dřevěných, ocelových, plastových dveří a zárubní.

Prodej a instalace dřevěných, ocelových, plastových dveří a zárubní

Zemní a výkopové práce Měšice u Prahy, hydraulické kladivo, pásové rypadlo, terénní úpravy, stavební práce.

Zemní a výkopové práce Měšice u Prahy, hydraulické kladivo, pásové rypadlo, terénní úpravy, stavební práce

Související články
Zastřešení bazénů Desjoyaux bez kolejnic-vyšší komfort a bezpečnost

Bazény Desjoyaux, s.r.o.

Zastřešení bazénů Desjoyaux bez kolejnic-vyšší komfort a bezpečnost

Bazén s kvalitním zastřešením je investice, která má mít dlouholetou životnost a zajistit veškeré praktické využití, bezpečnost a komfort pro celou rodinu. K tomu patří i dokonalý design. Pokud hledáte firmu, která bazény nejen vyrábí a prodává, ale také myslí na rodiny, firma Bazény Desjoyaux, s.r.o. je vám k dispozici.


Obědy s sebou, které jednoduše převezete, uskladníte i ohřejete, FBA Praha 6 – Ruzyně

FBA spol.s r.o.

Obědy s sebou, které jednoduše převezete, uskladníte i ohřejete, FBA Praha 6 – Ruzyně

Pokud nemáte čas na oběd v restauraci či v jídelně, tak zajisté uvítáte možnost brát si jídlo s sebou domů nebo do zaměstnání. A nejen pro sebe, ale i pro členy rodiny nebo kolegy v práci. A přenášení v žádných nekvalitních plastových obalech, ale v zatavených krabičkách. Široký výběr jídel s možností s sebou vám zajistí společnost FBA spol. s r.o., Praha 6 – Ruzyně.


Tomáš Erben - elektroinstalace bez rizika

Elektrikář Praha

Tomáš Erben - elektroinstalace bez rizika

Potřebujete vyměnit světlo, zásuvku či jistič, vyřešit havárii elektrického vedení nebo jiné elektrikářské práce? Neodborný zásah může v takovém případě znamenat velké ohrožení. Obraťte se proto na zkušeného elektrikáře, pro kterého je manipulace s elektroinstalacemi denním chlebem.


Efektivní a praktické třídění skleněného odpadu

EKO-KOM, a.s.

Efektivní a praktické třídění skleněného odpadu

Třídění odpadu se stalo důležitým a hlavně pozitivním detailem našeho života. Díky třídění se nepotřebné materiály recyklují a z recyklovaného materiálu se znovu vyrábějí potřebné produkty. A tím se odměňujeme jak přírodě, tak i sobě, protože to, jak dlouho a kvalitně budeme žít, záleží i na našem přístupu k životnímu prostředí. A v této myšlence nás i po praktické stránce podporuje Systém EKO-KOM.


Firemní články
Obec Malhostovice Brno-venkov - první písemná zmínka již v roce 1320

Obec Malhostovice Brno-venkov - první písemná zmínka již v roce 1320

Malebná obec jejíž součástí je také vesnice Nuzířov, se nachází v Jihomoravském kraji poblíž Tišnova a je vzdálena 21 km severozápadně od Brna.