Protihlukové panely pro snížení hladiny hluku od českého výrobce

ROMAn s.r.o.

Protihlukové panely pro snížení hladiny hluku od českého výrobce

ROMAn s.r.o.
Protihlukové panely pro snížení hluku kolem silnic, dálnic nebo železnic

K nejvýznamnějším zdrojům nadměrného hluku patří bezesporu hluk z dopravy. I tento problém umí firma ROMAn účinně řešit. Vyrábí protihlukové panely z hliníku, oceli, nerezu, Cortenu nebo polymethylmetakrylátového plexiskla. Z protihlukových panelů jsou montovány protihlukové stěny k výraznému odhlučnění prostorů kolem silnic, dálnic a železnic. Tyto protihlukové bariéry splňují nejen funkci absorpce hluku, ale i požadavky estetické.

Protihlukové silniční panely, ROMAn s.r.o. Praha

Hliníkové, ocelové a nerezové protihlukové panely jako akustická bariéra k silnicím, dálnicím, železnicím

K účinným protihlukovým opatřením, snižující hluk z dopravy, patří kovové protihlukové panely. Firma ROMAn nabízí protihlukové panely z oceli, které jsou velmi odolné vůči povětrnostním vlivům a vyznačují se dlouhou životností. Předností hliníkových protihlukových panelů je snadnější montáž díky nižší hmotnosti, jsou tedy vhodné jako prostorová bariéra v hůře dostupných terénech. Vybrat si můžete z několika typů protihlukových hliníkových panelů, a to odrazivé protihlukové panely z hliníku nebo protihlukové panely jednostranně či oboustranně pohltivé. Nerezové protihlukové panely účinně eliminují i vyšší hlukové zátěžě, jsou odolné vůči korozi a jsou neprůrazné. Ocelové i hliníkové protihlukové panely nabízíme v široké paletě barev a odstínů podle vzorkovnice RAL.

Silniční protihlukové panely, ROMAn s.r.o.


Corten protihlukové panely jako venkovní zvuková bariéra

V naší nabídce najdete i protihlukové panely, vyrobené z italského materiálu Corten, který, pro svůj vysoký obsah fosforu, má 5x vyšší antikorozní odolnost než běžné uhlíkové oceli. Protihlukové panely Corten se vyznačují i dalšími specifickými vlastnostmi, jsou plně ekologické a recyklovatelné. Venkovní protihlukové stěny z Cortenu doporučujeme pro jejich dlouhou životnost, mechanickou odolnost, odolnost vůči dešťům, silnému krupobití a teplotním rozdílům.


Protihlukové polymethylmetakrylátové plexisklo k silnicím, dálnicím, na mosty

Ke stále oblíbenějším venkovním protihlukovým bariérám patří průhledné stěny z polymethylmetakrylátového (PMMA) plexiskla, které je rovněž odolné proti povětrnostním vlivům a je neprůrazné. PMMA sklo, opatřené vnitřním vláknem, je netříštivé. Protihlukové plexisklo má zvukovou neprůzvučnost 32dB a zvukovou pohltivost 2dB. Hluk pohlcující plexisklo doporučujeme jako protihlukovou bariéru k silnicím a dálnicím, výborně se hodí jako protihlukový panel na mosty. Protihlukové plexisklo působí ve venkovním prostoru přirozeně, k ochraně proti ptákům se olepuje samolepkami dravců. Na zakázku dodáváme protihlukové polymethylmetakrylátové desky zasazené do rámečků a opatřené těsnicí pryží, též odolné proti povětrnostním vlivům.


Osvědčení pro protihlukové stěny z kovových protihlukových panelů

Na základě získaného certifikátu na protihlukové stěny z kovových protihlukových panelů Tecnowall TW a RS je firma ROMAn oprávněna dodávat protihlukové panely pro stavby železničních drah.

Certifikát na protihlukové stěny pro železnicePrůmyslové odhlučnění

Průmyslové odhlučnění

Firma ROMAn se specializuje na protihlukové úpravy a odhlučnění průmyslových provozů

Odhlučnění tepelných čerpadel

Odhlučnění tepelných čerpadel

Firma ROMAn – specialista na odhlučnění tepelných čerpadel a klimatizací

Silniční a železniční protihlukové panely

Silniční a železniční protihlukové panely

Protihlukové panely pro snížení hluku kolem silnic, dálnic nebo železnic