První jílovská a.s., divize KOVO


Ke Slunci 563, Jílové u Prahy 254 01
První jílovská závod KOVO – jeřáby je akciová společnost řadící se mezi přední české výrobce ocelových konstrukcí a jeřábových technologií. Na trhu máme již dlouholetou tradici trvající od roku 1965. Navazujeme na výrobní zkušenosti předešlého JZD Rozvoj Posázaví Jílové u Prahy. Za naší dobu působení jsme vyrobili přibližně 1700 mostových jeřábů a mnoho dalších ocelových konstrukcí. Naše výrobky spolehlivě slouží v České republice i v zahraničí.

Závod KOVO neobstarává pouze montáž a výrobu jeřábů, také pro ně zajišťuje pravidelný servis, opravy, revize a rekonstrukce.

Mezi naši činnost patří výroba mostových jeřábů (jednonosníkové a dvounosníkové), portálové jeřáby, poloportálové jeřáby, sloupové jeřáby, konzolové jeřáby, otočné jeřáby, jednonosníkové jeřáby s bočním vyložením, podvěsné jeřáby, atypické jeřáby na zakázku, mostové jeřáby s otočnou kočkou. Dále také jeřábové dráhy a seníkové drapáky.

Vyrábíme také ocelové konstrukce, ocelové schodiště, ocelové žebříky, ocelové poklopy, zakázková výroba, výroba konstrukcí hal, ocelové krovy, skladovací konstrukce, regálové sklady, ocelové přístřešky, reklamní poutače, mýtné brány, zakázková výroba a kovovýroba, točny pro kolejová vozidla a kolejové přesuvny.

Provádíme rekonstrukci mostových jeřábů, jeřábových drah včetně geodetického zaměření, rekonstrukci kabelových vedení a trolejí, výměny kladkostrojů, zvýšení nosnosti, přetěžovací a protikolizní zařízení, dodávky náhradních dílů, servis mostových jeřábů, záruční a pozáruční servis, pravidelné prohlídky jeřábů, náhradní díly i dokumentaci.

Další produkty a služby
  • zakázková kovovýroba, schodiště a zábradlí, brány a ploty, ocelové konstrukce, zámečnická výroba, služby zámečnictví
  • soustružení kovových materiálů, vystružování kovů, broušení kovů, frézování hliníku, tvarování hliníku, CNC obrábění
  • žebříkové výtahy, elektrické a ruční kladkostroje, mostové a portálové jeřáby, zednické kladky, hydraulické zvedáky
  • nerezová zábradlí a přístřešky, příjezdové plošiny a rampy, konstrukce pro ustájení koní, schodišťové stupně

Učetnictví a daně Příbram, zpracování DPH, daňová přiznání, mzdy.

Učetnictví a daně Příbram, zpracování  DPH, daňová přiznání, mzdy

Naše společnost se specializuje na komplexní dodávku průmyslových vah pro nejrůznější využití - od kolejových a silničních vah, po laboratorní a potravinové váhy.


Související články
Fasádní konstrukce ILTEGRO pro větrané fasády

ILTEGRO, spol. s r.o.

Fasádní konstrukce ILTEGRO pro větrané fasády

Podíváme se, co vlastně fasádní konstrukce společnosti ILTEGRO, spol. s r.o. představuje, jaké má výhody a kde se používá. Jedná se především o hliníkové profily, které jsou nosnou konstrukcí pro větrané fasády. Uplatnění najdou pro obytné domy, rodinné stavby, panelové byty, obchodní centra a pro mnohé další objekty. Velice snadno se přizpůsobí a mají variabilní možnosti použití.


Semafor, to nejsou jenom barevná světla. Bez kvalitního sloupu by byl k ničemu!

AMAKO, spol. s r.o.

Semafor, to nejsou jenom barevná světla. Bez kvalitního sloupu by byl k ničemu!

Jsou všude kolem nás. Stožáry, sloupy veřejného osvětlení, dopravní značky, sloupy semaforů, ale také reklamní stožáry, značky na železnici a jiné ocelové konstrukce. Běžní kolemjdoucí jejich kvalitě přílišnou pozornost nevěnují, ale přitom by to bez stožárů a sloupů šlo jen těžko. Potřebujete-li, aby váš dopravní či reklamní stožár, sloup či jiná ocelová konstrukce opravdu něco vydržela, obraťte se na AMAKO – vyrobí je pro vás přímo na míru a v té nejvyšší možné kvalitě.


Kompletní strojírenská výroba – soustružení, kovoobrábění, frézování

Zekof, s.r.o.

Kompletní strojírenská výroba – soustružení, kovoobrábění, frézování

Firma Zekof se nachází v Lošticích u Šumperka. Jejich práce je však známá po celé České republice. Zpracovávají zakázky také pro Slovenskou republiku i do ostatních zahraničních států. Hlavním cílem je spokojenost zákazníků a také dobrá výsledná kvalita každého kousku, který od nich odchází.


Ocelové stožáry a sloupy pro veřejné osvětlení a komunikace

AMAKO, spol. s r.o.

Ocelové stožáry a sloupy pro veřejné osvětlení a komunikace

Ocelové stožáry a ocelové sloupy jsou objekty, se kterými se setkáváme na každém kroku. Ačkoliv na první pohled nevypadají nijak sofistikovaně, musí splňovat celou řadu parametrů. Firma Amako, spol. s r.o. se výrobou ocelových sloupů, ocelových stožárů a sloupů veřejného osvětlení zabývá již od roku 1995. Nabízí široký sortiment a pyšní se možností výroby atypických sloupů a stožárů na míru.


Další produkty a služby
Mostové jeřáby Jílové u Prahy – výroba, servis, rekonstrukce

Mostové jeřáby Jílové u Prahy – výroba, servis, rekonstrukce

První jílovská závod Kovo – jeřáby se sídlem v Jílové u Prahy nabízí výrobu vysoce kvalitních a spolehlivých mostových jeřábů, dále jejich servis, rekonstrukci a modernizaci.


Ocelové konstrukce Praha-západ - schodiště, žebříky, poklopy, výroba na zakázku

Ocelové konstrukce Praha-západ - schodiště, žebříky, poklopy, výroba na zakázku

Divize KOVO ze společnosti První jílovská a.s. Praha-západ) se zabývá výrobou ocelových konstrukcí, jako jsou např. schodiště, žebříky, poklopy a další výrobky na zakázku dle přání zákazníka.


Mostové jeřáby Praha-západ – rekonstrukce pohonů a zvedacích těl

Mostové jeřáby Praha-západ – rekonstrukce pohonů a zvedacích těl

Společnost se zabývá opravou ocelových konstrukcí a jeřábových technologií. Rekonstruujeme pohony a zvedací těla mostových jeřábů. Naše dílna se nachází na Praze-západ.


Zakázková výroba ocelových konstrukcí | Jílové u Prahy

Zakázková výroba ocelových konstrukcí | Jílové u Prahy

Vytváříme různé druhy kvalitních ocelových konstrukcí na míru Vašim potřebám. Na zakázku sestavíme ocelové haly, krovy, regálové sklady a další skladovací prostory. Vyměříme prostor a připravíme podklady pro stavbu. Držíme se zákazníkových přání a snažíme se mu maximálně vyhovět. Zkonstruujeme kovové reklamní poutače a mýtné brány. Také připravujeme točny a kolejové přesuvny pro vlaky a další kolejová vozidla. Z dalších konstrukcí dodáváme na objednávku ocelové poklopy, žebříky a schodiště. Naši odborníci se postarají o instalaci stavby a o svářečské i zámečnické práce. Vaše objednávky přijímáme na telefonních číslech 602 617 068 a 241 950 914.


Výroba mostových jeřábů | Jílové u Prahy

Výroba mostových jeřábů | Jílové u Prahy

Jsme předním výrobcem kvalitních zdvihacích mostových jeřábů v České republice. Pomocí CAD systémů Vám na požádání vytvoříme technickou dokumentaci a vytvoříme Vám jeřáb na míru potřebám. Mostové jeřáby jsou pevně ukotvená zařízení pro zvedání a přenášení těžkých břemen v halách a překladištích. Můžete tak s nákladem pohybovat po obdélníkové ploše. Obvykle se sám jeřáb pohybuje na kolejnicích upevněných ne na zemi, ale na stropě. Vyrábíme jeřáby jedno i dvounosníkové, sloupové, zvedací otočné, s bočním vyložením, podvěsné i s otočnou kočkou. Zemědělcům přijde vhod nástavec se seníkovým drapákem. Pokud do Vašich prostor ani jeden z nich nepasuje, vytvoříme Vám atypický jeřáb na míru místnosti a úkonům. Pro větší rozsah pracovní plochy přidáme k jeřábu dráhy.


Pálení na pálicím stroji Jílové u Prahy, Praha

Pálení na pálicím stroji Jílové u Prahy, Praha

Společnost První jílovská a.s. Vám nabízí pálení na pálicím stroji. Pálení provádíme na stroji OMNICUT 4600 se 3 hořáky na acetylen pro tvarové pálení plechů od tloušťky 3 mm do 150 mm a s jedním plazmovým hořákem pro tvarové pálení od tloušťky 1 mm do 15 mm. Délka pálicího stolu je 12 100 cm a šířka 3 700 cm. Pálíme plechy v rozměru 12 m x 3,5 m a nerezové plechy v síle od 1 do 12 mm. Pro více informací nás, prosím, kontaktujte.