POHŘEBNÍ ÚSTAV hlavního města Prahy
Pietní průběh obřadu, pohřební služby a pomoc s přípravou pohřbu

Smutnou povinností pozůstalých je prokázat zesnulému úctu pietním průběhem smutečního obřadu. Pomoc s přípravou pohřbu a ostatní pohřební služby nabízí Pohřební ústav hlavního města Prahy.

Pohřební služby Praha

Pomoc při pořádání posledního rozloučení

Veškeré náležitosti spojené s přípravou civilních i církevních pohřbů včetně poradenství v této těžké životní chvíli vám poskytnou a pomocnou ruku podají ochotní pracovníci Pohřebního ústavu hlavního města Prahy, který má po Praze deset dobře dostupných poboček.

Pobočky Pohřebního ústav hlavního města Prahy


Služby Pohřebního ústavu hlavního města Prahy

Aby obřad posledního rozloučení proběhl podle přání rodiny a samotného zesnulého, můžete vybírat z široké nabídky námi poskytovaných služeb. Poskytneme vám veškeré informace o dokumentech nutných k samotnému projednání pohřbu a poradíme vám i s dalšími záležitostmi, které je nutné zařídit.

Nabídka služeb pohřebního ústavu


Pohřeb vám pomůžeme zajistit i od vás z domu

Samozřejmě chápeme a rozumíme situacím, kdy se z důvodu nemoci nebo snížené pohyblivosti nemůže klient dostavit na projednání detailů pohřbu příbuzného osobně. Naši pracovníci přijedou po předchozí domluvě přímo za vámi domů bez naúčtování cestovních ani žádných jiných poplatků.


Prodej pohřebního zboží a výběr náhrobních kamenů

Komplexnost námi poskytovaných pohřebních služeb se však netýká jen přípravy samotného smutečního obřadu, ale je doplněná o prodej různého pohřebního zboží a dlouhodobou spolupráci s kamenickou firmou, u které můžete vybírat ze širokého sortimentu náhrobků a náhrobních desek.

Prodej pohřebního zboží a služby kamenické firmyVíce informací naleznete na našich stránkách  https://www.pohrustav.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Pohřební ústav hlavního města Prahy patří mezi rodinné stříbro

Pohřební ústav hlavního města Prahy patří mezi rodinné stříbro

Smrt je přirozená součást života člověka. Přesto odchod blízkého je vždy bolestný. Vyjádřit poděkování zemřelému důstojným rozloučením za čas, který s námi strávil, je to poslední, co pro něho můžeme udělat.

Vydáno 23.03.2013
Znovuotevřený hřbitov Strašnice umožňuje nově pietní rozptyl a vsyp popela

Znovuotevřený hřbitov Strašnice umožňuje nově pietní rozptyl a vsyp popela

V říjnu minulého roku se po několikaleté rekonstrukci otevřel hřbitov Strašnice v Praze. Uzavřený byl od roku 1945, měl být zlikvidován a na jeho místě mělo vyrůst sportoviště. Z plánů sešlo, hřbitov pustnul, ale roku 2002 byl prohlášen za kulturní památku a zrekonstruován. Nyní se používá k uložení zpopelněných ostatků, nově umožňuje také vsyp nebo rozptyl popela z urny na pietních loučkách.

Vydáno 05.02.2016
Poslední rozloučení – objednávka a kompletní zajištění pohřbu

Poslední rozloučení – objednávka a kompletní zajištění pohřbu

Poslední rozloučení se zemřelou blízkou osobou je naší nepsanou povinností. Pohřební ústav hlavního města Prahy pomáhá pozůstalým s kompletním zařízením pohřbu v Praze, včetně kremace či dodání úmrtního listu. Pohřby lze v Praze objednat v 10 objednávkových kancelářích se snadnou dostupností MHD i automobilem.

Vydáno 21.02.2017
Nové možnosti ukládání zpopelněných ostatků ve Strašnicích

Nové možnosti ukládání zpopelněných ostatků ve Strašnicích

Od nadcházejícího podzimu letošního roku se otevřou nové možnosti ukládání zpopelněných ostatků. Pohřební ústav hl. m. Prahy po náročné rekonstrukci hřbitova, který se nachází přímo proti strašnickému krematoriu připravuje otevření tohoto hřbitova pro ukládání zpopelněných ostatků. Bude zde možnost využít nově zbudovaných hrobových míst pro vybudování urnového hrobu se schránkou na uložení až osmi uren. Dále zde vznikly dvě nově upravené plochy. Jedna bude určena pro provádění rozptylů a druhá pro ukládání zpopelněných ostatků vsypem do země. Toto je v této lokalitě zatím úplně nová možnost, která se v této lokalitě dosud nevyskytovala.

Vydáno 06.08.2015Vydáno 27.02.2018
257 Zhlédnutí
Topováno 10.01.2019

Objednávka kremace, církevních pohřbů a rozptylu

Objednávka kremace, církevních pohřbů a rozptylu

Pohřební služby, pohřby církevní, kremace, rozptylová loučka

Zahraniční a speciální pohřební služby

Zahraniční  a speciální pohřební služby

Zahraniční pohřební služby a nadstandardní služby spojené s úmrtím

Rozloučení se zesnulým

Rozloučení se zesnulým

Hřbitov Strašnice, obřadní síně, krematoria, rakve, urny, květiny