VOLVO Group Czech Republic, s.r.o.
Volvo Group Truck Center ČestliceSystém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu

Řidiči nákladních vozidel patří mezi nejrizikovější skupiny, co se týká pracovních úrazů, bolestí zad, krku, ramen a paží. Systém Volvo Dynamic Steering jim však dává naději na kvalitní a pohodlné pracovní podmínky, neboť mnohonásobně usnadňuje námahu při řízení a postará se o bezpečnost řízení.


Systém Volvo Dynamic Steering je další světovou technickou novinkou, kterou na trh uvedla společnost Volvo Trucks. Tento převratný systém zjednodušeně řečeno nahrazuje funkci svalů a postará se o dokonalou kontrolu při nízkých rychlostech, stejně jako o vynikající stabilitu při rychlé jízdě. Každodenní práce řidiče se tak stává bezpečnější, jednodušší a pohodlnější než kdy dříve. Také zdravotním problémům spojených s tímto namáhavým zaměstnáním díky systému Volvo Dynamic Steering odzvonilo.

A jaké výhody systém Volvo Dynamic Steering řidičům přináší?

  • Použití ve všech provozních podmínkách – při rychlé jízdě na dálnici poskytuje bezkonkurenční směrovou stabilitu, při pomalé jízdě jde i plně naložené nákladní vozidlo řídit jedním prstem.

  • Elektronicky řízený elektrický motor připojený k hřídeli volantu a spolupracující s hydraulickým posilovačem řízení má max. točivý moment 25 Nm, elektronická řídicí jednotka reguluje jeho otáčky 1000x za sekundu.

  • Citlivé senzory systému Volvo Dynamic Steering zajistí, aby do volantu neprošlo žádné rušení z povrchu vozovky v případě jízdy vpřed. Veškeré nerovnosti na silnice jsou tlumeny a řízení je stabilnější bez nutnosti vyrovnávání volantu řidičem.

  • Systém se automaticky aktivuje také při couvání, které patří zvláště při plně naloženém vozidle k nejnáročnějším a nejnamáhavějším úkonům řidiče. S tímto unikátním systémem lze couvat naprosto přesně a téměř bez námahy. Směrová stabilita je tak dokonalá, že umožňuje couvání s nákladním vozidlem a přívěsem více než 100 metrů bez odchylky z kurzu.  

  • Řízení je přesnější, pohodlnější a hlavně bezpečnější než dříve.

Nevěříte, že vám systém Volvo Dynamic Steering dokáže změnit život k lepšímu? Najděte nejbližšího prodejce nákladních vozidel Volvo a rezervujte si testovací jízdu v modelu Volvo FH. Více o společnosti Volvo Trucks se dozvíte na webových stránkách www.volvotrucks.com.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.volvotrucks.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!

Víte o tom, že je možné s jedním pomocníkem nainstalovaným ve vašem nákladním vozidle ušetřit až 5% paliva? A že je také možné vůz „naučit přečíst terén“, aniž by v něm někdy jel a bez použití mapy? Zdá se vám to jako sci-fi? Tak to asi ještě nic nevíte o systému I-See od společnosti Volvo Trucks.

Vydáno 26.10.2013
Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy

Skupina Volvo Group Trucks zahájila provoz prvních Truck Center, která spojují značky Renault Trucks a Volvo Trucks. Společná síť servisů nabízejících komplexní služby je dalším krokem k posílení pozice světoznámé značky Volvo Trucks na českém trhu.

Vydáno 26.10.2013
Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks

Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks

Málokterý z uživatelů internetu, a zejména pak sociálních sítí, toto video od Volvo Trucks neviděl. V nejnovějším propagačním videu nazvaném „Impozantní roznožka“ (The Epic Split) předvádí Jean – Claude Van Damme svou proslulou roznožku přímo mezi dvěma couvajícími nákladními auty Volvo FM. Naprosto neuvěřitelný kaskadérský kousek přitom mohl vzniknout jenom díky tomu, že jsou vozy Volvo FM vybaveny inovativním systémem dynamického řízení. Bez něj by Van Damme těžko vyvázl bez ztráty kytičky.

Vydáno 12.01.2014
Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení v oblasti nákladních vozidel pro přepravní firmy a náročné zákazníky. K službám světoznámého podniku patří nejen prodej nových i použitých nákladních vozidel, ale i servis nákladních vozidel a návěsové techniky, originální náhradní díly, školení řidičů, zajištění financování a pojištění vozidel a mnoho dalších služeb na profesionální úrovni.

Vydáno 18.12.2012
I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla

Společnost Volvo Trucks rozšiřuje svou nabídku o dvouspojkovou převodovku I-Shift DC – první převodovku s dvojitou spojkou pro těžká nákladní vozidla na trhu. Díky možnosti řazení pod zatížením nedochází k přerušení přenosu točivého momentu na kola, a vozidlo tak při přeřazování neztratí rychlost. Pro řidiče to znamená více pohodlí a méně námahy.

Vydáno 03.12.2014
Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly

Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly

Mají-li být nákladní vozidla supermoderní a mají-li splňovat požadavky dané doby, je třeba při vývoji myslet na víc, než jen na aktuální potřeby. Je třeba myslet dopředu. Bez předvídání by moderní nákladní vozidla nemohla vůbec vzniknout. Nová generace vozidel Volvo FH byla představena v roce 2012, práce však započaly již v roce 2006, tedy o 6 let dříve. Společnost Volvo Trucks je tak schopna předvídat vývoj a nabídnout takové technologie, které se stanou aktuálními za několik let.

Vydáno 19.01.2015
Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení pro přepravní firmy a řidiče, kteří uvítají nadstandardní komfort za cenu obyčejného nákladního vozidla. Tento světový výrobce zažívá, i podle prezidenta společnosti Claese Nilssona, jedno z nejplodnějších a nejzajímavějších období v celé své historii. Důkazem je řada modelů nákladních vozidel, kterou odstartoval model Volvo FH.

Vydáno 25.10.2013
Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.

Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.

Společnost Volvo Trucks se připravuje na další ročník tradiční a oblíbené soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016. Letošním rokem startujeme již 5. ročník této soutěže, jejímž cílem je dokázat, že ekonomický a správný způsob řízení může přinést významné úspory v oblasti dopravy i životního prostředí, a že řidič je důležitá a nedílná součást v oblasti úspor paliva. Věříme, že i letošní klání bude stejně hojně navštěvované jako to minulé, kdy jsme odbavili téměř 300 soutěžících.

Vydáno 05.02.2016
Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?

Seznamte se s celým průběhem výroby nákladního vozidla Volvo FH od prvotní myšlenky po hotový produkt, který usnadňuje každodenní práci řidičům a přepravním společnostem po celém světě.

Vydáno 25.10.2013Vydáno 25.10.2013
371 Zhlédnutí
Topováno 23.02.2017