Systém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu

Řidiči nákladních vozidel patří mezi nejrizikovější skupiny, co se týká pracovních úrazů, bolestí zad, krku, ramen a paží. Systém Volvo Dynamic Steering jim však dává naději na kvalitní a pohodlné pracovní podmínky, neboť mnohonásobně usnadňuje námahu při řízení a postará se o bezpečnost řízení.


Systém Volvo Dynamic Steering je další světovou technickou novinkou, kterou na trh uvedla společnost Volvo Trucks. Tento převratný systém zjednodušeně řečeno nahrazuje funkci svalů a postará se o dokonalou kontrolu při nízkých rychlostech, stejně jako o vynikající stabilitu při rychlé jízdě. Každodenní práce řidiče se tak stává bezpečnější, jednodušší a pohodlnější než kdy dříve. Také zdravotním problémům spojených s tímto namáhavým zaměstnáním díky systému Volvo Dynamic Steering odzvonilo.

A jaké výhody systém Volvo Dynamic Steering řidičům přináší?

  • Použití ve všech provozních podmínkách – při rychlé jízdě na dálnici poskytuje bezkonkurenční směrovou stabilitu, při pomalé jízdě jde i plně naložené nákladní vozidlo řídit jedním prstem.

  • Elektronicky řízený elektrický motor připojený k hřídeli volantu a spolupracující s hydraulickým posilovačem řízení má max. točivý moment 25 Nm, elektronická řídicí jednotka reguluje jeho otáčky 1000x za sekundu.

  • Citlivé senzory systému Volvo Dynamic Steering zajistí, aby do volantu neprošlo žádné rušení z povrchu vozovky v případě jízdy vpřed. Veškeré nerovnosti na silnice jsou tlumeny a řízení je stabilnější bez nutnosti vyrovnávání volantu řidičem.

  • Systém se automaticky aktivuje také při couvání, které patří zvláště při plně naloženém vozidle k nejnáročnějším a nejnamáhavějším úkonům řidiče. S tímto unikátním systémem lze couvat naprosto přesně a téměř bez námahy. Směrová stabilita je tak dokonalá, že umožňuje couvání s nákladním vozidlem a přívěsem více než 100 metrů bez odchylky z kurzu.  

  • Řízení je přesnější, pohodlnější a hlavně bezpečnější než dříve.

Nevěříte, že vám systém Volvo Dynamic Steering dokáže změnit život k lepšímu? Najděte nejbližšího prodejce nákladních vozidel Volvo a rezervujte si testovací jízdu v modelu Volvo FH. Více o společnosti Volvo Trucks se dozvíte na webových stránkách www.volvotrucks.com.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.volvotrucks.cz

Vydáno 25.10.2013
372 Zhlédnutí
Topováno 23.02.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!
Víte o tom, že je možné s jedním pomocníkem nainstalovaným ve vašem nákladním vozidle ušetřit až 5% paliva? A že je také možné vůz „naučit přečíst terén“, aniž by v něm někdy jel a bez použití mapy? Zdá se vám to jako sci-fi? Tak to asi ještě nic nevíte o systému I-See od společnosti Volvo Trucks.

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy
Skupina Volvo Group Trucks zahájila provoz prvních Truck Center, která spojují značky Renault Trucks a Volvo Trucks. Společná síť servisů nabízejících komplexní služby je dalším krokem k posílení pozice světoznámé značky Volvo Trucks na českém trhu.

Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks

Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks
Málokterý z uživatelů internetu, a zejména pak sociálních sítí, toto video od Volvo Trucks neviděl. V nejnovějším propagačním videu nazvaném „Impozantní roznožka“ (The Epic Split) předvádí Jean – Claude Van Damme svou proslulou roznožku přímo mezi dvěma couvajícími nákladními auty Volvo FM. ...

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel
Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení v oblasti nákladních vozidel pro přepravní firmy a náročné zákazníky. K službám světoznámého podniku patří nejen prodej nových i použitých nákladních vozidel, ale i servis nákladních vozidel a návěsové techniky, originální náhradní díly, školení ...

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla
Společnost Volvo Trucks rozšiřuje svou nabídku o dvouspojkovou převodovku I-Shift DC – první převodovku s dvojitou spojkou pro těžká nákladní vozidla na trhu. Díky možnosti řazení pod zatížením nedochází k přerušení přenosu točivého momentu na kola, a vozidlo tak při přeřazování neztratí ...

Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly

Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly
Mají-li být nákladní vozidla supermoderní a mají-li splňovat požadavky dané doby, je třeba při vývoji myslet na víc, než jen na aktuální potřeby. Je třeba myslet dopředu. Bez předvídání by moderní nákladní vozidla nemohla vůbec vzniknout. Nová generace vozidel Volvo FH byla představena v roce 2012, ...

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo
Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení pro přepravní firmy a řidiče, kteří uvítají nadstandardní komfort za cenu obyčejného nákladního vozidla. Tento světový výrobce zažívá, i podle prezidenta společnosti Claese Nilssona, jedno z nejplodnějších a nejzajímavějších období v celé své ...

Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.

Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.
Společnost Volvo Trucks se připravuje na další ročník tradiční a oblíbené soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016. Letošním rokem startujeme již 5. ročník této soutěže, jejímž cílem je dokázat, že ekonomický a správný způsob řízení může přinést významné úspory v oblasti dopravy i životního ...

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?
Seznamte se s celým průběhem výroby nákladního vozidla Volvo FH od prvotní myšlenky po hotový produkt, který usnadňuje každodenní práci řidičům a přepravním společnostem po celém světě.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA VOLVO Group Czech Republic, s.r.o. Volvo Group Truck Center Čestlice
WEBOVÁ STRÁNKA
VOLVO Group Czech Republic, s.r.o.
www.volvotrucks.cz
Adresa

Adresa

Obchodní 109
Čestlice 251 01

info.cz@volvo.com
+420 271 021 111


Najdete nás také zde:

FacebookLinkedInTwitterARES
captcha