Ultravysokopevnostní beton od TBG Metrostav - světová technologie výroby a zpracování betonu

Ultravysokopevnostní beton je právem nazýván materiálem budoucnosti. Díky jeho unikátním vlastnostem je možné nejen navrhovat lehké tenkostěnné konstrukce s výrazně delší trvanlivostí než u klasického betonu, ale i vytvářet ochranné tenké vrstvy na stávajících konstrukcích a kreativní architektonické detaily staveb.


Společnost TBG Metrostav s.r.o. je součástí skupiny HeidelbergCement Group a DDM Group a na trhu působí od roku 1995 jako výrobce betonových směsí pro stavby jakéhokoliv charakteru. Kvalitní materiály a využívání nejmodernějších technologií dávají vzniknout inovativním řešením optimálním potřebám zákazníků. Jedním z produktů výzkumu a vývoje TBG Metrostav je i ultravysokopevnostní beton, neboli ultravysokohodnotný beton (UHPC) vyrobený z nejkvalitnějších materiálů dostupných v České republice a svými vlastnostmi minimálně srovnatelný s UHPC používaným ve světě.

Ultravysokopevnostní beton má široké využití

UHPC (Ultra High Performance Concrete) je označení pro ultravysokohodnotný beton, který se vyznačuje velmi vysokou válcovou pevností, a to vyšší než 150 MPa, což je výrazně nad hodnotami stanovenými normami. Jedná se o jeden z posledních trendů v technologii výroby betonu, a tím i v oblasti navrhování konstrukcí. UHPC splňuje veškeré požadavky na trvanlivost ve všech povětrnostních a náročných podmínkách stanovených normou ČSN 206-1. I v prostředí s vysokým výskytem chloridů, mrazových cyklů či chemicky agresivních látek má ultravysokohodnotný beton životnost více než 200 let, čímž se vykompenzují vyšší náklady na jeho výrobu.

Největší výhodou UHPC je vysoká pevnost v tlaku a ohybu, která umožňuje vynechání klasické betonářské výztuže, a tím i zmenšení průřezů konstrukcí. Nejenže se díky těmto vlastnostem sníží hmotnost konstrukcí, ale nabízí se i široký prostor pro vytváření architektonických staveb se zajímavými detaily.

Výroba, zpracování a doprava UHPC

Při výrobě UHPC v TBG Metrostav se používají výhradně prvotřídní suroviny a nejmodernější chemické přísady, jejichž přesné dávkování a mísení dává vzniknout unikátní směsi ultravysokohodnotného betonu. Při výrobě čerstvého betonu je důležité dbát na optimální dobu zpracovatelnosti, aby byl dostatek času pro dopravu na místo stavby a uložení do konstrukce. Díky inženýrům z TBG Metrostav, kteří prodloužili zpracovatelnost směsi na 3 hodiny od samotného namíchání, se lze spolehnout na to, že celý proces přepravy a uložení proběhne hladce a navíc i s časovou rezervou.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.tbg-metrostav.cz

Vydáno 08.01.2013
549 Zhlédnutí
Topováno 22.08.2022
FIREMNÍ ČLÁNKY

Těžký beton o zaručené objemové hmotnosti 3800kg/m3 pro onkologickou kliniku FNKV

Těžký beton o zaručené objemové hmotnosti 3800kg/m3 pro onkologickou kliniku FNKV
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady jako investor, LT PROJEKT a.s. projekční kancelář, realizační firma Pragis a.s. a dodavatel betonu TBG METROSTAV s.r.o. spojili své síly, aby vytvořili a zrealizovali projekt, který je v každém směru výjimečný.

Vodonepropustný beton PERMACRETE - držitel zlaté medaile

Vodonepropustný beton PERMACRETE - držitel zlaté medaile
Pro stavbu vodonepropustných konstrukcí známých pod pojmem "bílé vany" se využívá speciální beton. PERMACRETE od pražské společnosti TBG METROSTAV, s.r.o. je jedním z nejlepších. To potvrzuje skutečnost, že tento beton získal první místo v soutěži "Výrobek - technologie" pro stavebnictví a ...

Bílé vany nemusí být jen na koupání, ve stavebnictví se jedná o vodonepropustné betonové konstrukce

Bílé vany nemusí být jen na koupání, ve stavebnictví se jedná o vodonepropustné betonové konstrukce
Podzemní části staveb jsou většinou budovány formou vodonepropustných betonových konstrukcí - "bílých van". Velmi často se jedná o masivní konstrukce, zejména v případě inženýrských a vodohospodářských staveb. Zajištění vodonepropustnosti betonových konstrukcí je hlavním předpokladem kvality ...

Pronájem čerpadel na beton Praha - interaktivní přehled a ceník

Pronájem čerpadel na beton Praha - interaktivní přehled a ceník
Potřebujete čerpat beton? Pak využijte možnosti pronájmu čerpadla na beton od společnosti TBG Metrostav Praha. Oceníte možnost jeho interaktivního výběru a okamžitého zjištění ceny půjčovného.
PODSTRÁNKY

Permacrete - beton pro bílé vany

Permacrete - beton pro bílé vany
Beton Permacrete pro stavbu vodonepropustných konstrukcí, tzv. bílé vany

UHPC betony Topcrete

UHPC betony Topcrete
UHPC ultravysokopevnostní betony Topcrete – výroba a doprava na stavbu

Podlahové materiály Cemflow, Anhyment, Poriment

Podlahové materiály Cemflow, Anhyment, Poriment
Lité samonivelační směsi Cemflow, Anhyment, Poriment na podalhy a střechy
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA TBG METROSTAV s.r.o. Betonárna Praha - Rohanský ostrov
WEBOVÁ STRÁNKA
TBG METROSTAV s.r.o.
www.tbg-metrostav.cz
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

Naše pobočky
Adresa

Adresa

Rohanský ostrov
Praha 8 - Karlín 186 00

info@tbg-beton.cz
+420 724 371 118


Najdete nás také zde:

Facebookwww.lite-podlahy-praha.czARES
captcha