Účinné předčištění odpadních vod pomocí plastového septiku

ITMS plast s.r.o.

Účinné předčištění odpadních vod pomocí plastového septiku

ITMS plast s.r.o.
Účinné předčištění odpadních vod pomocí plastového septiku

Každý majitel domu, chaty, zahrady, či jiného objektu bez dosahu kanalizace se musí vypořádat s řešením likvidace odpadních vod. Jednou z možných účinných řešení je použití septiku, který díky své konstrukci zajistí předčištění znečištěné vody. Na trhu naleznete různé typy plastových septiků, které se hodí do rozličných realizací. Je třeba si uvědomit, že každý výrobek musí odpovídat standardům, pro zajištění nadprůměrných vlastností však musí být vyroben s maximální precizností a technologickou dokonalostí.

Plastový septik kruhový dvouplášťový

Vlastnosti plastových septiků

Septik představuje takový systém likvidace odpadních vod, který nespočívá jen v samotném shromažďování, nýbrž i v částečném předčištění a zbavování kalu. V kombinaci s mechanickou dočišťovací jednotkou lze předčištěnou vodu bez problémů vypouštět. Výroba plastových septiků patří k poměrně náročnému procesu, který vyžaduje použití nejmodernějších technologií.

Septik zajistí předčištění odpadní vody z WC, koupelny i kuchyně


Výroba septiku – preciznost a kvalita na prvním místě

Společnost ITMS plast s r.o. se sídlem v Náměšti nad Oslavou se výrobou a distribucí plastových výrobků zabývá již řadu let a mimo jiné se specializuje právě na plastové septiky. Veškeré produkty jsou vždy vyrobeny ze 100% svařitelných materiálů, které jsou vodotěsné a disponují dlouhou životností. Samozřejmostí je odolnost vůči UV zářením a agresivním látkám různého charakteru. Společnost vyrábí septiky s 2 či 3 komorami, které jsou rozděleny přepážkami.

U plastového septiku je naprosto zásadní záruka kvality. Společnost ITMS plast s r.o. disponuje kvalifikovaným personálem s mnohaletými zkušenostmi, který zajistí preciznost a kvalitu výsledných výrobků. Letité zkušenosti pravidelně využívají jak soukromé osoby, stejně tak i firmy, které vyžadují kvalitní rozsáhlé realizace v oblasti zdravotnictví, energetiky, chemického průmyslu či chovu zvěře a rybolovu.

Plastový septik – ideální řešení pro soukromé osoby i velké projekty společností


Druhy septiků a jejich použití

Plastové septiky lze rozdělit podle několika hledisek, základním parametrem je počet komor. Obecně platí, že čím více komor bude septik mít, tím bude kvalitnější a zajistí uspokojivější výsledek čištění. Takto předčištěná voda následně putuje do kanalizace. Pokud je septik doplněn o zemní pískový filtr, který slouží jako II. stupeň předčištění, potom lze uplatnit na zálivky pozemku nebo do půdních vrstev. Mimo to lze septiky rozdělit na samonosné, dvouplášťové a k obetonování, záleží na místě usazení a typu půdy v místě usazení.

Septiky samonosné patří k nejlevnějším a jsou vhodné do jakéhokoliv prostoru, kde se nenachází spodní voda či jílovité půdy. Jde o nejužívanější typ, používaný u chat, rodinných domů i komerčních prostor. Tam, kde se nachází vyšší hladiny spodní vody, se používá septik dvouplášťový. Ten je rovněž ideální pro použití v záplavových oblastech. Septiky k obetonování jsou pak určené pro použití v okolí příjezdových cest a komunikací a po zabetonování jsou pojízdné.

Všechny uvedené typy septiků jsou ideální pro odvod vody z toalet, koupelen i kuchyní, k dispozici jsou jak v kruhovém tak hranatém provedení. Zmíněné typy plastových septiků naleznete v nabídce společnosti ITMS plast s r.o.Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.itms-plast.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Podzemní plastové sklepy

Podzemní plastové sklepy

Sklepy jsou nedílnou součástí domácností. Ušetří spoustu místa v domě a zajistí prostředí pro skladování všeho. Každý si pod tímto pojmem představí tmavou chladnou komoru, do které se nakonec bojí i vejít. Vaše představy a předsudky okamžitě zažene zcela jiný pohled na sklepy. Nemusí se totiž jednat pouze o tmavá místa v suterénu domu, ale o zcela moderní prostředí, které je vyrobené z plastu a světla je v něm víc, než dost. Podzemní plastové sklepy vám na míru vyrobí a dopraví firma ITMS plast s.r.o., provozovna Náměšť nad Oslavou.

Vydáno 10.08.2017
Jímka jako nejjednodušší řešení likvidace odpadních vod

Jímka jako nejjednodušší řešení likvidace odpadních vod

Likvidaci odpadních vod lze realizovat třemi způsoby – pomocí jímky (žumpy), septiku, nebo čističky odpadních vod. Pro objekty, které nejsou zpravidla obydleny celoročně, ale slouží spíše k nárazovému využití, jsou ideální právě jímky. Z hlediska pořizovacích nákladů jsou nejlevnější, navíc nevyžadují povolení k vypouštění odpadních vod jako u jiných typů realizací. Podmínkou však je bezproblémový přístup fekálního vozu k odčerpání.

Vydáno 21.03.2016
Podzemní plastový sklep jako moderní dostupná alternativa klasického zděného sklepu

Podzemní plastový sklep jako moderní dostupná alternativa klasického zděného sklepu

Sklep je ideálním prostorem pro uložení ovoce a zeleniny, která bude dlouho čerstvá díky ideální teplotě a nízké vlhkosti. Rovněž je vhodný pro uskladnění materiálu či pracovních pomůcek. Nachází se pod zemí, a tak nezabírá zbytečný prostor. Stavba klasického zděného sklepu je však poměrně náročnou a nákladnou záležitostí, nemluvě o dodatečné instalaci. Alternativním řešením jsou podzemní plastové sklepy, které se pyšní stejnými vlastnostmi jako ty zděné, navíc jsou cenově dostupnější a přináší řadu dalších výhod.

Vydáno 17.11.2016
Vyberte si nejvhodnější nádrž na dešťovou vodu

Vyberte si nejvhodnější nádrž na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu slouží k hromadnému zadržení vody, kterou pak lze dále využít například při mytí vozu, údržbě zeleně nebo splachování toalety. Plastové nádrže na dešťovou vodu v různých provedeních vyrábí společnost ITMS Plast s.r.o. sídlící v Náměšti nad Oslavou. Používáme nejmodernější technologie a díky kvalifikovanému personálu zajišťujeme maximální preciznost a kvalitu výsledného produktu. Naše nádrže mají dlouhou životnost, jsou 100% vodotěsné, jednoduše se s nimi manipuluje a jejich provoz nevyžaduje údržbu

Vydáno 07.03.2016
Jak ušetřit používáním dešťové vody

Jak ušetřit používáním dešťové vody

Podle většiny průzkumů spotřebuje průměrný obyvatel této země alespoň 100 litrů vody denně. Je třeba podotknout, že minimálně v polovině případů, kdy vodu používáme, nepotřebujeme vodu pitnou. Pokud v těchto případech nahradíme pitnou vodu za dešťovou, která je také dostatečně kvalitní, bude to pro nás znamenat výraznou finanční úsporu. Čtyřčlenná rodina může za 1 rok používáním dešťové vody ušetřit i přes 4 tisíce korun.

Vydáno 04.11.2016Vydáno 16.03.2016
271 Zhlédnutí
Topováno 07.11.2016

Plastové jímky

Plastové jímky

Plastové jímky na odpadní vodu, samonosné, dvouplášťové a k obetonování

Plastové septiky

Plastové septiky

Kruhové a hranaté plastové septiky k předčišťování odpadní vody

Jímky na dešťovou vodu

Jímky na dešťovou vodu

Plastové jímky k uchování dešťové vody, samonosné, dvouplášťové i k obetonování