Plastové jímky na odpadní vodu, samonosné, dvouplášťové a k obetonování

ITMS plast s.r.o.

Plastové jímky na odpadní vodu, samonosné, dvouplášťové a k obetonování

ITMS plast s.r.o.
Jak ušetřit používáním dešťové vody

Podle většiny průzkumů spotřebuje průměrný obyvatel této země alespoň 100 litrů vody denně. Je třeba podotknout, že minimálně v polovině případů, kdy vodu používáme, nepotřebujeme vodu pitnou. Pokud v těchto případech nahradíme pitnou vodu za dešťovou, která je také dostatečně kvalitní, bude to pro nás znamenat výraznou finanční úsporu. Čtyřčlenná rodina může za 1 rok používáním dešťové vody ušetřit i přes 4 tisíce korun.

nádrž na dešťovou vodu samonosná hranatá

Použití dešťové vody na WC

Při osobní hygieně, vaření, konzumaci či umývání nádobí musíme pitnou vodu používat vždy. Ve druhé polovině aplikací to však není nezbytné, takový přístup lze dokonce označit za plýtvání. Velké množství vody spotřebujeme především na WC. Při jednom spláchnutí se běžně spotřebuje 6 litrů vody. Té samé vody, kterou bychom mohli nalít do lahví a která by znamenala dostatečný denní pitný režim pro tři osoby. Dešťová voda je navíc měkká, takže u WC a potrubí nezpůsobuje usazování vodního kamene.

Dešťovou vodu používejte pro splachování WC, praní, úklid, zalévání zahrady i mytí auta


Další možné aplikace

Použitím dešťové vody pro splachování toalet ušetříme nejvíce. Dešťovou vodu však můžeme bez obav používat také při úklidu, zalévání zahrady a umývání automobilu. Nemusíme mít obavy ani z použití dešťové vody při praní v pračce, některé moderní pračky jsou dokonce vybaveny dvojím přívodem vody, přičemž jeden je přímo určen pro vodu dešťovou. I v případě praní je měkkost dešťové vody velkým plusem. V měkké vodě se totiž výrazně lépe rozpouští prací prášky, praní tak bude efektivnější.


Jak dešťovou vodu zachytit a uchovat

Již jsme si objasnili, že používání dešťové vody v domácnosti znamená viditelnou finanční úsporu. Jak však dešťovou vodu zachytit a kde ji uschovat, aby nepřekážela a dlouho vydržela? K těmto účelům slouží speciální plastové nádrže na dešťovou vodu, které jsou vyrobeny z kvalitních pevných plastů, zajišťujících vodotěsnost. Významným výrobcem nádrží na dešťovou vodu (tzv. retenčních jímek) je společnost ITMS plast s.r.o., vyrábějící své produkty s využitím nejmodernějších technologií.

V katalogu produktů naleznete celkem tři typy konstrukčního provedení podle místa uložení. Pokud bude nádrž umístěna v prostředí bez spodní vody a jílovité půdy, vhodný je samonosný typ nádrže. V místech se spodní vodou a jílovou půdou je vhodný typ dvouplášťový, pro umístění v okolí silnic a cest se zase používá typ k obetonování. Vybrat si můžete rovněž z různých tvarů a velikostí. Při výběru velikosti nádrže vždy zohledněte velikost vaší střechy. Společnost ITMS plast vám při výběru konkrétního typu ráda pomůže a předá důležité rady a tipy.

Investice do pořízení nádrže na dešťovou vodu se vám vrátí velmi brzy. Díky kvalitnímu materiálu vynikají nádrže vysokou životností, jednorázovou investicí proto ušetříte desítky tisíc korun.

Díky retenčním jímkám budete mít dostatek dešťové vody vždy k dispoziciVíce informací naleznete na našich stránkách  https://www.itms-plast.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Podzemní plastové sklepy

Podzemní plastové sklepy

Sklepy jsou nedílnou součástí domácností. Ušetří spoustu místa v domě a zajistí prostředí pro skladování všeho. Každý si pod tímto pojmem představí tmavou chladnou komoru, do které se nakonec bojí i vejít. Vaše představy a předsudky okamžitě zažene zcela jiný pohled na sklepy. Nemusí se totiž jednat pouze o tmavá místa v suterénu domu, ale o zcela moderní prostředí, které je vyrobené z plastu a světla je v něm víc, než dost. Podzemní plastové sklepy vám na míru vyrobí a dopraví firma ITMS plast s.r.o., provozovna Náměšť nad Oslavou.

Vydáno 10.08.2017
Jímka jako nejjednodušší řešení likvidace odpadních vod

Jímka jako nejjednodušší řešení likvidace odpadních vod

Likvidaci odpadních vod lze realizovat třemi způsoby – pomocí jímky (žumpy), septiku, nebo čističky odpadních vod. Pro objekty, které nejsou zpravidla obydleny celoročně, ale slouží spíše k nárazovému využití, jsou ideální právě jímky. Z hlediska pořizovacích nákladů jsou nejlevnější, navíc nevyžadují povolení k vypouštění odpadních vod jako u jiných typů realizací. Podmínkou však je bezproblémový přístup fekálního vozu k odčerpání.

Vydáno 21.03.2016
Podzemní plastový sklep jako moderní dostupná alternativa klasického zděného sklepu

Podzemní plastový sklep jako moderní dostupná alternativa klasického zděného sklepu

Sklep je ideálním prostorem pro uložení ovoce a zeleniny, která bude dlouho čerstvá díky ideální teplotě a nízké vlhkosti. Rovněž je vhodný pro uskladnění materiálu či pracovních pomůcek. Nachází se pod zemí, a tak nezabírá zbytečný prostor. Stavba klasického zděného sklepu je však poměrně náročnou a nákladnou záležitostí, nemluvě o dodatečné instalaci. Alternativním řešením jsou podzemní plastové sklepy, které se pyšní stejnými vlastnostmi jako ty zděné, navíc jsou cenově dostupnější a přináší řadu dalších výhod.

Vydáno 17.11.2016
Vyberte si nejvhodnější nádrž na dešťovou vodu

Vyberte si nejvhodnější nádrž na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu slouží k hromadnému zadržení vody, kterou pak lze dále využít například při mytí vozu, údržbě zeleně nebo splachování toalety. Plastové nádrže na dešťovou vodu v různých provedeních vyrábí společnost ITMS Plast s.r.o. sídlící v Náměšti nad Oslavou. Používáme nejmodernější technologie a díky kvalifikovanému personálu zajišťujeme maximální preciznost a kvalitu výsledného produktu. Naše nádrže mají dlouhou životnost, jsou 100% vodotěsné, jednoduše se s nimi manipuluje a jejich provoz nevyžaduje údržbu

Vydáno 07.03.2016
Účinné předčištění odpadních vod pomocí plastového septiku

Účinné předčištění odpadních vod pomocí plastového septiku

Každý majitel domu, chaty, zahrady, či jiného objektu bez dosahu kanalizace se musí vypořádat s řešením likvidace odpadních vod. Jednou z možných účinných řešení je použití septiku, který díky své konstrukci zajistí předčištění znečištěné vody. Na trhu naleznete různé typy plastových septiků, které se hodí do rozličných realizací. Je třeba si uvědomit, že každý výrobek musí odpovídat standardům, pro zajištění nadprůměrných vlastností však musí být vyroben s maximální precizností a technologickou dokonalostí.

Vydáno 16.03.2016Vydáno 04.11.2016
224 Zhlédnutí

Plastové jímky

Plastové jímky

Plastové jímky na odpadní vodu, samonosné, dvouplášťové a k obetonování

Plastové septiky

Plastové septiky

Kruhové a hranaté plastové septiky k předčišťování odpadní vody

Jímky na dešťovou vodu

Jímky na dešťovou vodu

Plastové jímky k uchování dešťové vody, samonosné, dvouplášťové i k obetonování