ITMS plast s.r.o.
Plastové jímky

Plastové jímky

Plastové jímky na odpadní vodu, samonosné, dvouplášťové a k obetonování

Plastové septiky

Plastové septiky

Kruhové a hranaté plastové septiky k předčišťování odpadní vody

Jímky na dešťovou vodu

Jímky na dešťovou vodu

Plastové jímky k uchování dešťové vody, samonosné, dvouplášťové i k obetonováníVydáno 04.11.2016
120 Zhlédnutí

Jak ušetřit používáním dešťové vody

Podle většiny průzkumů spotřebuje průměrný obyvatel této země alespoň 100 litrů vody denně. Je třeba podotknout, že minimálně v polovině případů, kdy vodu používáme, nepotřebujeme vodu pitnou. Pokud v těchto případech nahradíme pitnou vodu za dešťovou, která je také dostatečně kvalitní, bude to pro nás znamenat výraznou finanční úsporu. Čtyřčlenná rodina může za 1 rok používáním dešťové vody ušetřit i přes 4 tisíce korun.

nádrž na dešťovou vodu samonosná hranatá

Použití dešťové vody na WC

Při osobní hygieně, vaření, konzumaci či umývání nádobí musíme pitnou vodu používat vždy. Ve druhé polovině aplikací to však není nezbytné, takový přístup lze dokonce označit za plýtvání. Velké množství vody spotřebujeme především na WC. Při jednom spláchnutí se běžně spotřebuje 6 litrů vody. Té samé vody, kterou bychom mohli nalít do lahví a která by znamenala dostatečný denní pitný režim pro tři osoby. Dešťová voda je navíc měkká, takže u WC a potrubí nezpůsobuje usazování vodního kamene.

Dešťovou vodu používejte pro splachování WC, praní, úklid, zalévání zahrady i mytí auta


Další možné aplikace

Použitím dešťové vody pro splachování toalet ušetříme nejvíce. Dešťovou vodu však můžeme bez obav používat také při úklidu, zalévání zahrady a umývání automobilu. Nemusíme mít obavy ani z použití dešťové vody při praní v pračce, některé moderní pračky jsou dokonce vybaveny dvojím přívodem vody, přičemž jeden je přímo určen pro vodu dešťovou. I v případě praní je měkkost dešťové vody velkým plusem. V měkké vodě se totiž výrazně lépe rozpouští prací prášky, praní tak bude efektivnější.


Jak dešťovou vodu zachytit a uchovat

Již jsme si objasnili, že používání dešťové vody v domácnosti znamená viditelnou finanční úsporu. Jak však dešťovou vodu zachytit a kde ji uschovat, aby nepřekážela a dlouho vydržela? K těmto účelům slouží speciální plastové nádrže na dešťovou vodu, které jsou vyrobeny z kvalitních pevných plastů, zajišťujících vodotěsnost. Významným výrobcem nádrží na dešťovou vodu (tzv. retenčních jímek) je společnost ITMS plast s.r.o., vyrábějící své produkty s využitím nejmodernějších technologií. V katalogu produktů naleznete celkem tři typy konstrukčního provedení podle místa uložení. Pokud bude nádrž umístěna v prostředí bez spodní vody a jílovité půdy, vhodný je samonosný typ nádrže. V místech se spodní vodou a jílovou půdou je vhodný typ dvouplášťový, pro umístění v okolí silnic a cest se zase používá typ k obetonování. Vybrat si můžete rovněž z různých tvarů a velikostí. Při výběru velikosti nádrže vždy zohledněte velikost vaší střechy. Společnost ITMS plast vám při výběru konkrétního typu ráda pomůže a předá důležité rady a tipy. Investice do pořízení nádrže na dešťovou vodu se vám vrátí velmi brzy. Díky kvalitnímu materiálu vynikají nádrže vysokou životností, jednorázovou investicí proto ušetříte desítky tisíc korun.

Díky retenčním jímkám budete mít dostatek dešťové vody vždy k dispoziciVíce informací naleznete na našich stránkách  http://www.itms-plast.cz