Fairtrade Česko a Slovensko


Vinohradská 55, Praha 2 - Vinohrady 120 00
Ve Fairtrade Česko a Slovensko se zabýváme marketingovou podporou obchodníků a zpracovatelů zapojených do systému Fairtrade.
Fairtrade dává zemědělcům a pracovníkům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. To u konvenčních produktů nebývá pravidlem, ale vy můžete z pozice obchodníků jejich postavení svým zapojením do Fairtrade změnit. Stejně tak spotřebitelé mohou svými každodenními nákupy přispívat k lepším životním podmínkám těchto lidí.
NAŠE ČINNOST
- vzděláváme zpracovatele, obchodníky i laickou veřejnost
- poskytujeme obchodníkům a zpracovatelům informace o možnostech získání certifikace Fairtrade
- zabýváme se zapojováním veřejnosti do podpory Fairtrade
- zastřešujeme kampaň Fairtradová města, Fairtradové školy a Fairtradové církve a náboženské společnosti
- propojujeme a sdružujeme organizace činné v oblasti Fairtrade v ČR a na Slovensku
PRODUKTY
V současné době existuje řada produktů, na které lze získat certifikaci Fairtrade:
- Káva, kakao, čaj, třtinový cukr
- Banány a jiné ovoce
- Bavlna
- Med, oleje, obiloviny, suché plody
- Ovocné džusy, koření a bylinky
- Vinná réva
- Kosmetika (bambucké máslo)
- Sportovní míče

Produkty
  • marketingový průzkum trhu, outsourcing marketingu, realizace firemních strategií, marketingová analýza, řízení kampaní
  • neziskové organizace, odborové organizace, profesní sdružení, asociace profese učitelství

Komplexní služby v oblasti požární ochrany, poradenství, školení, zkoušky PO

Ochranné pracovní prostředky italských značek pro obchodníky.


Související články
Leták je stále na vrcholu mezi reklamními nástroji – využijte jeho možností

Česká distribuční k.s.

Leták je stále na vrcholu mezi reklamními nástroji – využijte jeho možností

Reklamní leták je v podstatě velice variabilním marketingovým nástrojem. Ke svému zákazníkovi může přijít v několika různých podobách. Je zapotřebí odhadnout způsoby doručení pro jednotlivé cílové skupiny, aby se dokonale využil jeho potenciál.


Efektivní oslovení zákazníků zaručí společnost Česká distribuční k.s.

Česká distribuční k.s.

Efektivní oslovení zákazníků zaručí společnost Česká distribuční k.s.

Potřebujete dát lidem o sobě vědět? Chcete zvýšit povědomí o svých službách a získat nové klienty? S tím vším vám pomůže společnost Česká distribuční k.s.. Jsme jedničkou na českém trhu neadresné distribuce a zajistíme roznos letáků. Již 25 let poskytujeme našim zákazníkům nadstandardní servis a péči v oblasti distribuce tiskovin.


Personální audit pomůže postavit vaši firmu zpátky na nohy

Váš poradce s.r.o.

Personální audit pomůže postavit vaši firmu zpátky na nohy

Každá firma nebo společnost se občas může nacházet ve slepé uličce a potřebuje personální audit nebo jinou pomoc. Nemusí to být přímo otázkou její existence, ovšem impulz pro správné fungování je nezbytný. To se může týkat oblasti financí, marketingu, prodeje, ale také třeba personálního oddělení. Pak je nutné vaši společnost oživit, aby se mohla znovu zplna nadechnout a fungovat dál. Tíha odpovědnosti ale nemusí ležet jen na vás, nechte si poradit a situaci zkonzultujte s odborníky na personální poradenství a revitalizace firem. Přesně takovým rádcem je i firma Váš poradce.


Evropská databanka přináší revoluční změnu v pojetí firemní prezentace

Evropská databanka s.r.o.

Evropská databanka přináší revoluční změnu v pojetí firemní prezentace

Kvalitně zpracovaná internetová prezentace je nejdůležitějším faktorem úspěchu nabízených výrobků či služeb. Obstát v dnešní konkurenci není jednoduché, a proto je třeba se zabývat i zdánlivě nedůležitými detaily. Evropská databanka nabízí komplexní řešení propagace vaší firmy a nyní přichází s novými službami, které vám zajistí ještě více výhod oproti konkurenci.


Firemní články
Co vlastně znamená Fairtrade? Třeba férový život s vůní třtiny

Co vlastně znamená Fairtrade? Třeba férový život s vůní třtiny

Zapomeňme na suché definice. Fairtrade vysvětlíme úplně jinak…


Zapojení do programu Fairtrade

Zapojení do programu Fairtrade

Zapojení do programu Fairtrade - je velmi dobrý obchodní tah. Hledáte tedy způsob, jak zboží této značky zapojit do své firemní strategie? Fairtrade výrobky jsou produkovány zemědělci a pracovníky z chudých oblastí Asie, Ameriky a Afriky. Prodej tohoto druhu zboží zajišťuje lidem, kteří je vyrobili, lepší život. Zapojte se do programu Fairtrade a zlepšete chudým lidem životní podmínky. Co pro to udělat? Řídit byste se měli třemi kroky, a to: - Aby měl váš výrobek značku Fairtrade, musíte získat licenci - Pro zpracování Fairtrade produktů musíte získat certifikaci - Abyste mohli Fairtarde produkty prodávat, musíte si najít své dodavatele. Zapojit se do celosvětového programu Fairtrade není vůbec složité. Staňte se odpovědnou firmou, která stojí za zlepšení životních podmínek chudých lidí. Pro více informací volejte číslo 734 336 592.


Produkty certifikované organizací Fairtrade

Produkty certifikované organizací Fairtrade

Produkty certifikované organizací Fairtrade zná celý svět. Chcete pomoci zemědělcům a pracovníkům z chudých oblastí Afriky, Ameriky a Asie uživit se vlastní prací? Kupujte produkty se značkou Fairtrade! Veškeré produkty se známkou Fairtrade jsou certifikované podle přísných standardů organizace FI, tedy Fairtrade International. V nabídce těchto produktů najdete nejrůznější zboží, především potravin: - Banány - Káva - Sušené ovoce - Koření - Bylinky - Med - Ořechy - Oleje - Rýže - Čaj - Vinná réva - A mnoho dalších… V dnešní době se známou Fairtrade označují i nepotravinové výrobky, jako třeba řezané květiny, výrobky z bavlny, sportovní míče, kosmetické přípravky a také zlato či dřevo. Podpořte chudé zemědělce tím, že budete kupovat zboží s označením Fairtrade.


Systém Fairtrade – známka na osvědčené produkty

Systém Fairtrade – známka na osvědčené produkty

Systém Fairtrade je založen na vzájemném respektu v rámci obchodu. I pracovníci a výrobci z rozvojových zemí mají tedy šanci ukázat, co dokážou, a zvýšit svou životní úroveň. Známka Fairtrade je udělována pouze na základě určitých kritérií: - Důstojné pracovní podmínky s ohledem na bezpečnost - Stop nucené a dětské práci - Zemědělské postupy, které neohrožují naše životní prostředí - Dlouhodobé obchodní vztahy - Minimální výkupní ceny nezávislé na výkyvech v rámci světového trhu, které pokryjí veškeré náklady na důstojné živobytí i samotnou produkci Známka Fairtrade pro spotřebitele znamená to, že výrobky splňují přísné standardy. Fairtrade je udělována nikoliv celým firmám, ale pouze jednotlivým výrobkům, které splňují všechna kritéria. Nakupujte osvědčené produkty, které podporují nadějné zemědělce z rozvíjejících se zemí.