Ekologicky i ekonomicky výhodná pomalu rozpustná hnojiva

Společnost ECOLAB Znojmo spol. s r.o. vyrábí kvalitní speciální pomalu rozpustná hnojiva (tzv. SRF hnojiva – Slow Release Fertilizer) v tabletách a granulích s vysokým obsahem živin a s řízenou dlouhodobou účinností resp. uvolňováním živin (1/2 roku - 2 roky po aplikaci).

Pomalu rozpustná hnojiva, ECOLAB ZNOJMO, spol. s r.o.

Využití pomalu rozpustných hnojiv

SRF hnojiva jsou profesionální hnojiva. Využívají se ke hnojení a dohnojování především víceletých rostlin (stromy, keře apod.), a to univerzálně. Nejčastější se aplikují v lesnictví, ovocnářství, rekultivacích, na důlních výsypkách, při ozeleňování parkových ploch a deponií, výsadeb kolem silnic a dálnic, v okrasném zahradnictví, v zahrádkářství, na většině imisně nebo erozně poškozených, degradovaných a neúrodných půdách atd. Rovněž u tropických a subtropických výsadeb je hnojení těmito produkty velmi účinné. Úspěšně se aplikují také jako hoby hnojiva v domácnostech do květináčů a truhlíků při pěstování domácích okrasných rostlin. Nízká rozpustnost živin zařazuje SRF hnojiva do kategorie výrobků velmi šetrných k přírodě (environment-friendly). Lze je bezpečně aplikovat i v blízkosti vodních zdrojů.

Společnost ECOLAB ZNOJMO byla založena v roce 1993 a za dobu svého působení na trhu se stala významným českým producentem speciálních pomalu rozpustných hnojiv v tabletách. SRF hnojiva společnosti ECOLAB Znojmo spol. s r.o. jsou konstruována na principu nízké rozpustnosti použitých účinných látek, především methylenmočoviny a podvojných fosfátů. Svoje výrobky společnost prodává pod chráněnými obchodními názvy SILVAMIX®, SILVAGEN®, SILVAFORM®, AGLUFORM®, FLORAFERT®, SILVA TABS®, SILVAFERT® a j.

Kromě prodeje na domácím trhu jsou hnojiva exportována k zákazníkům na Nový Zéland, do Německa, Rakouska, Bangladéše, Francie, Belgie, Slovinska, Polska, Litvy aj. Společnost ECOLAB Znojmo spol. s r.o. nabízí i vývoj těchto typů hnojiv „na míru“ tj. dle individuálních požadavků zákazníků. Ročně společnost vyprodukuje přibližně 400 tun výrobků.

Pomalu rozpustná hnojiva a jejich využití


Výhody SRF hnojiv

Typické užitné vlastnosti pomalu rozpustných hnojiv v tabletách od společnosti ECOLAB Znojmo spol. s r.o. lze shrnout do těchto bodů:

- Mají vysoký obsah základních i druhotných živin (dusík, fosfor, draslík, hořčík, vápník, síra), které se individuálně uvolňují pozvolna dle klimatických a půdních podmínek, teploty a vláhy po dobu až 2 let.

- Obsahují důležité stopové prvky (železo, měď, zinek, molybden, mangan, bór).

- Postupně uvolňované živiny z hnojiv jsou využívány i po dobu následných vegetací.

- Hnojiva efektivně uvolňují živiny pro optimální potřebu rostlin a na rozdíl od standardních zemědělských průmyslových hnojiv z nich živiny v neporovnatelně menším množství odtékají nevyužity do vodotečí a do podzemních vod.

- Z hnojiv se nevytváří nežádoucí vysoké koncentrace dusíku a fosforu v půdním roztoku.

- Svými vlastnostmi jsou velmi šetrná k životnímu prostředí.

- Příznivě ovlivňují pH především kyselých půd. Jsou předurčena pro pěstování rostlin v kyselých půdách (lesnictví).

- Hnojiva se vyrábějí v tabletách různých hmotností a v prášku. Tableta je z důvodu své konstantní hmotnosti pro aplikaci přesně definovanou dávkou. Dle velikosti rostliny stačí pro aplikaci počet tablet pouze odpočítat a použít.

- Hnojiva se aplikují ke kořenovém systému nebo nad kořenový systém každé rostliny individuálně, čímž se současně omezuje neefektivní hnojení okolní buřeně.

- Využití speciálních hnojiv je velmi široké od domácího pěstování až po průmyslové ekologické programy.

- Stálou nabídku tvoří 15 různých formulací hnojiv a při speciálních požadavcích zákazníků lze výrobu variabilně přizpůsobit jakémukoliv účelu a klimatickým podmínkám.

- Snadná aplikace umožňuje použití i na hůře dostupných stanovištích.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://cz.silvamix.com/

Vydáno 09.02.2013
463 Zhlédnutí
Topováno 23.05.2023
FIREMNÍ ČLÁNKY

Tablety, které se pomalu rozpouštějí a poskytují hnojení pro rostliny

Tablety, které se pomalu rozpouštějí a poskytují hnojení pro rostliny
Firma ECOLAB Znojmo, spol. s r.o. vyrábí kvalitní speciální hnojiva pro zemědělské programy. Ty mají vždy vysoké nároky na ekologii, a proto se musí vyrábět hnojivo přírodní. Po mnohaletém výzkumu víme, že dlouhodobě rozpustné je nejlepší vhodnou variantou.

Pomalu rozpustná hnojiva – efektivní, šetrná a cenově dostupná

Pomalu rozpustná hnojiva – efektivní, šetrná a cenově dostupná
Správný, rychlý a bezproblémový růst rostlin lze zajistit použitím kvalitního hnojiva. Ne každý typ hnojiva však odpovídá svou kvalitou a vlastnostmi, proto je třeba vybírat pečlivě. Z dlouhodobého hlediska patří mezi vysoce kvalitní a stále využívanější pomalu rozpustná hnojiva, která jsou ...

Ekologicky i ekonomicky výhodná pomalu rozpustná hnojiva

Ekologicky i ekonomicky výhodná pomalu rozpustná hnojiva
Společnost ECOLAB Znojmo spol. s r.o. vyrábí kvalitní speciální pomalu rozpustná hnojiva (tzv. SRF hnojiva – Slow Release Fertilizer) v tabletách a granulích s vysokým obsahem živin a s řízenou dlouhodobou účinností resp. uvolňováním živin (od 1/2 roku do 2 let po aplikaci).
PODSTRÁNKY

Hnojiva SILVAMIX®

Hnojiva SILVAMIX®
Pomalu rozpustná hnojiva s vysokým obsahem živin k univerzálnímu použití

Aplikace hnojiva

Aplikace hnojiva
Univerzální aplikace speciálních tabletovaných a práškových pomalu rozpustných hnojiv

Výhody hnojiv SRF

Výhody hnojiv SRF
Pomalu rozpustná hnojiva šetrná k životnímu prostředí a ekonomicky výhodná
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA ECOLAB Znojmo, spol. s r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
ECOLAB Znojmo, spol. s r.o.
cz.silvamix.com
Adresa

Adresa

Václavské náměstí 1
Znojmo 669 02

info@ecolab.cz
+420 515 226 254


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha