Exhibition Salvador Dalí


Opletalova 1535/4, Praha 1 - Nové Město 110 00
Chcete poznat ty nejzajímavější díla Salvadora Dalího? Potom si určitě nenechte ujít návštěvu muzea, věnovaného jednomu z největších umělců 20. století.

Salvador Dalí – Enigma je unikátní expozice, která Vám umožní prohlédnout si ty nejzajímavější sochy z období, kdy se tento surrealistický velikán velmi přiblížil Sigmundu Freudovi.

Výstava zahrnuje 15 soch nevyčíslitelné hodnoty ze soukromé sbírky slavného italského mecenáše umění Beniamino Leviho, který byl zároveň blízkým přítelem Salvadora Dalího.

Mezi nejzajímavější exponáty patří bezesporu socha Space Elephant (Kosmický slon), Space Venus (Vesmírná Venuše) a Snail and the Angel (Hlemýžď a Anděl).

Kromě soch si můžete prohlédnout i na padesát grafik či speciální kolekci skleněných soch, sošek a šperků, které jsou vyhotoveny ze zlata a diamantů.

Salvador Dalí byl nejen malíř, ale také všestranný a eklektický umělec v pravém slova smyslu. Byl široce uznáván i jako sochař, spisovatel, ilustrátor, režisér či šperkař.

Produkty
  • realizace kulturních akcí, trvalé výstavy, realizace prohlídek, kulturní památky, výstavní galerie


Související články
Odkryjte tajemství pravěku v Muzeu Eduarda Štorcha a Karla Zemana

Obec Ostroměř

Odkryjte tajemství pravěku v Muzeu Eduarda Štorcha a Karla Zemana

V srdci malebné obce Ostroměř se nachází místo, kde čas zastavil svůj běh a otevírá brány do dávných dob. Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana je svědectvím nejen o dvou slavných rodácích, ale i o historii a představivosti, která překračuje generace.


Důležité centrum kultury v Moravském Krumlově

Městské kulturní středisko Moravský Krumlov, příspěvková organizace

Důležité centrum kultury v Moravském Krumlově

V Moravském Krumlově, malebném městečku ležícím v jižní části Moravy, se nachází jedinečná instituce - Městské kulturní středisko. Městské kulturní středisko Moravský Krumlov je příspěvková organizace, která je důležitým centrem kultury ve městě. Své sídlo má na náměstí T.G.M. a nabízí širokou škálu kulturních služeb a aktivit. Mezi její hlavní činnosti patří provozování informačního centra, městského muzea a galerie Knížecí dům, Městská knihovna, zámek a organizování kulturně-vzdělávacích programů pro veřejnost. Významnou akcí, kterou provozuje je správa Slovanské epopeje Alfonse Muchy vystavené na zámku v Moravském Krumlově.


Oživování historie, rekonstrukce vojenského života

K.u.K.Infanterie Jäger Reg.No.5 Zlaté Hory z.s.

Oživování historie, rekonstrukce vojenského života

Ve stínu starobylých hor, ve městě Zlaté Hory, se nachází skupina nadšenců, kteří se s láskou a pečlivostí věnují oživování jedné z nejzajímavějších kapitol evropské historie. K.u.K.Infanterie Jäger Reg.No.5 Zlaté Hory z.s. je nejen strážcem minulosti, ale také mostem, který nás spojuje s dobrodružstvím a hrdinstvím 18. století.


Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč

Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Učení a vzdělávání nemusí být pro děti jen nutnou povinností, ale i chtěnou zábavou. Pokud chcete vytvořit vašim dětem příjemné podmínky k tomu, aby se něco naučily a zároveň si odnesly spoustu zážitků, tak je čas navštívit Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči a vybrat si z různých výukových programů vhodných pro školy, ale i rodiče s dětmi.


Firemní články
Unikátní muzeum Salvador Dalí – stálá expozice nedaleko Václavského náměstí

Unikátní muzeum Salvador Dalí – stálá expozice nedaleko Václavského náměstí

Přemýšlíte kam o víkendu vyrazit? Navštivte jedinečnou výstavu Salvador Dalí v Praze, která je jen pár kroků od Václavského náměstí.


Výstava Salvador Dalí, adventní galavečery v Praze

Výstava Salvador Dalí, adventní galavečery v Praze

Nová výstava pařížského surrealisty v Praze. Salvador Dalí v samém srdci Prahy! Unikátní expozice Vás čeká ve výstavním prostoru Salvador Dalí – Enigma.