První jílovská a.s., divize EXAR
První jílovská a.s., divize EXAR

Divize EXAR se věnuje produkci destilátů a extraktů z aromatických a léčivých rostlin již pár desítek let. V nynější době naší nabídce naleznete více jak 150 druhů léčivých a aromatických rostlin. Jedná se o extrakty do kosmetického anebo potravinářského průmyslu a potravních doplňků. Mezi naše výrobky patří bylinné balzámy, masážní emulze, destiláty, aromata, silice a extrakty z léčivých i aromatických rostlin.

Jedná se o extrakty do kosmetického a potravinářského průmyslu (potravní doplňky).
Kosmetika - extrakty:
- izopropylmyristátové
- lihové (líh denaturovaný bitrexem)
- propylenglykolové.

Potravinářství - extrakty:
- lihové (jemný líh bez denaturace)
- zahuštěné na vakuových odparkách dle domluveného množství lihovitosti i sušiny (60 %).

Vyrábíme i extrakty ze zákazníkem dodaných rostlin nebo dle jejich receptů. Přejeme si, aby konečný výrobek korespondoval s přáním našich klientů.

Dále v našem sortimentu naleznete vysoce kvalitní silice, které jsou hodně využívány v potravinářském a kosmetickém průmyslu.
Jedná se o silice: kmínová, smrková, borovicová, mrkvová, fenyklová, koriandrová, koprová, petrželová, libečková, česneková, yzopová, skořicová, anýzová, cedrová, santalová, celerová a levandulová.

Mezi naší činnost také patří výroba bylinných balzámů. V produktu působí lehce dezinfekčně čistý líh. Je oproštěn od všech syntetických konzervačních látek.
Nabízíme Kaštanový balzám, Kaštanový balzám s kostivalem a Kaštanový balzám s mátou. A mimo jiné také masážní emulzi - Valerii. Jedná se o masážní emulzi s kostivalem.

Výroba obkladu pro opakované použití (Thermocompress – universal) se řadí také mezi naše aktivity. Tento obklad díky účinkům tepla nebo chladu blahodárně působí na náš organismus. Mezi jeho přednosti patří jednoduché, rychlé a opakované použití. Ve spojení s pokožkou je naprosto neškodný.

Teplý obklad se využívá ke zlepšení lokálního prokrvení a umírnění bolesti. Naopak studený obklad zmírní bolest např. při únavě svalů, přetížení a otocích.
Kombinací teplého a chladného obkladu docílíte utišení bolesti a urychlení uzdravení.
Tento výrobek nabízíme ve dvou velikostech: 16 cm x 16 cm a 16 cm x 24 cm.


Katalog firem:    

Drogerie a kosmetika

,  

Koření a ochucovadla

,  
Štítky:

Výroba bylinných extraktů z léčivých a aromatických rostlin, silice, balzámy, masážní emulze