Sekvenace DNA - klasická na kapiláře i NGS sekvenace nové generace

Biogen Praha, s.r.o. Molekulární biologie a genetika

Sekvenace DNA - klasická na kapiláře i NGS sekvenace nové generace

Vybavení laboratoří – spotřební materiál je naprostý základ

Dnešní laboratoře bývají vybaveny moderními přístroji a zařízeními špičkové kvality. Těžko by však šlo využít maximálního potenciálu tohoto vybavení bez kvalitního spotřebního materiálu. Laboratorní plasty, tj. zkumavky, víčka, plasty pro PCR či plasty pro tkáňové kultury jsou důležitým prvkem každé laboratoře. Výběr laboratorních plastů tak nelze považovat za nepodstatný. Obzvláště při práci v oblasti molekulární biologie a genetiky je třeba klást na laboratorní vybavení tohoto typu velký důraz.

Vybavení laboratoří – spotřební materiál je naprostý základ

Laboratorní plasty musí být z kvalitního materiálu

Při vybavování laboratoří je při výběru nutné přihlížet na použitý materiál. Laboratorní plasty musí mít potřebné atesty a certifikáty, které zaručují vhodnost použití pro dané účely. V oblasti genetiky a molekulární biologie je třeba vybírat ty produkty, které jsou vyrobeny z materiálu vhodného pro PCR aplikace.

Český trh nabízí řadu možností vybavení laboratoří. Mezi společnosti s dlouholetou tradicí a rozsáhlým polem působnosti je Biogen. Právě tato společnost se řadí mezi ty, které nabízí kvalitní a atestovaný spotřební materiál a laboratorní plasty. Laboratorní plasty, které naleznete v nabídce firmy, neobsahují DNA, DNAzu, RNA, RNAzu, pyrogeny ani kovy, navíc garantují ztrátu obsahu PCR pod 3 %.


Zkumavky pro různá použití

Nejvyužívanějším a nejvyhledávanějším typem laboratorního plastu jsou zkumavky. Ty tvoří podstatnou část vybavení laboratoří. Typy zkumavek se liší jak svou velikostí, tak předurčením pro využití za konkrétními účely. Mezi vybavení laboratoří tak patří běžné zkumavky do centrifug nebo na manipulaci a skladování, ale také malé zkumavky pro PCR, větší zkumavky, zkumavky pro mikrocentrifugy či speciální typy zkumavek (s nízkou přilnavostí, s certifikátem, se šroubovacím uzávěrem).

Trh s laboratorním plastem je dnes opravdu široký a je z čeho vybírat. Na webových stránkách společnosti Biogen najdete kompletní přehled u nás dostupných typů laboratorních plastů, včetně jejich specifik i vlastností.

Laboratorní zkumavky


Nezapomínejte na příslušenství

Při výběru vybavení laboratoří se často zapomíná na nezbytně důležité příslušenství. Nezapomínejte tak na víčka, která zajistí bezpečnost jednotlivých vzorků. Důležitým příslušenstvím jsou i přihrádkové systémy či těsnící laboratorní fólie. A na pracovištích, kde se pracuje s biologickým odpadem, je třeba zajistit kvalitní nádoby na odpad. Díky tomu se vybavení laboratorními plasty týká každé ambulance či laboratoře.

Dnes nalezneme moderní laboratoře na mnoha místech. Univerzity, nemocnice, malé i velké laboratoře. Všude je třeba zajistit kvalitní laboratorní vybavení v čele s laboratorním plastem. Dobrým prostředníkem mezi laboratoří a laboratorními plasty je právě firma Biogen, která zajistí veškeré potřebné vybavení a dobré pracovní zázemí.

Plastová víčka na vzorky, přihrádkové systémy či těsnící laboratorní fólie


Více informací naleznete na našich stránkách  https://biogen.cz/

Vydáno 19.05.2015
299 Zhlédnutí
Topováno 15.02.2018
FIREMNÍ ČLÁNKY

Sekvenace nové generace

Sekvenace nové generace
Molekulární biologie a genetika není rozhodně jednoduché téma, které by znal a ovládal každý. Běžně vlastně ani nevíme, k čemu je to dobré a co se všechno pod těmito obory může schovávat. My vám představujeme moderní technologii, která je zaměřená na čtení DNA svou konkrétní podobou a speciální ...

Široký sortiment rukavic pro individuální potřeby

Široký sortiment rukavic pro individuální potřeby
Široká nabídka cenově výhodných balení rukavic v mnoha variantách a velikostech pro zdravotnictví, farmacii, potravinářství nebo průmyslovou výrobu nově na eshopu společnosti BIOGEN PRAHA s.r.o. Jednotlivé varianty nabízených rukavic jsou speciálně vyrobeny pro pokrytí individuálních potřeb ...

Reagencie pro laboratorní analýzy

Reagencie pro laboratorní analýzy
Laboratoře, které se zabývají oblastmi genetiky a molekulární biologie, potřebují kromě standardního vybavení laboratoře také látky a činidla, která pomohou spustit chemické rekce či izolovat RNA. Těmto látkám se říká reagencie a slouží pro nejrůznější laboratorní analýzy. Výběr reagencií vyžaduje ...

Novinka - LinKine™ Labeling Kity od společnosti Abbkine

Novinka - LinKine™ Labeling Kity od společnosti Abbkine
Oblast vědy a také techniky postupuje velkými kroky každým dnem kupředu. Medicína, biologie i genetika má v dnešní době velké zastoupení. V oblasti molekulární biologie a genetiky pracuje firma Biogen Praha, s.r.o., která navázala spolupráci se společností Abbkine. Společně tak přináší nabídku ...

Kompletní řešení pro přípravu NGS knihoven od společnosti BIOGEN PRAHA s.r.o.

Kompletní řešení pro přípravu NGS knihoven od společnosti BIOGEN PRAHA s.r.o.
Společnost BIOGEN PRAHA přináší rychlé, jednoduché a spolehlivé řešení pro přípravu DNA knihoven. NGS Kity byly vyvinuty speciálně pro náročné potřeby vědeckých pracovníků a postarají se o vysokou efektivitu jejich práce.

Biogen s.r.o.: pomocník a rádce v molekulární biologii a genetice

Biogen s.r.o.: pomocník a rádce v molekulární biologii a genetice
Společnost Biogen s.r.o. se už od roku 1996 zabývá potřebami molekulární biologie a genetiky. Poskytuje komplexní služby pro laboratoře včetně sekvenace nové generace. Používání moderních technik a technologií našimi subdodavateli umožňují nabízet nadstandardní služby a produkty na míru potřebám ...

Stanovení sekvence nukleotidů v molekulách nukleových kyselin

Stanovení sekvence nukleotidů v molekulách nukleových kyselin
Stanovení sekvence DNA a jejích částí je metoda, která má široké využití v mnoha oborech. Podrobnou analýzou vzorků lze zjišťovat nejen původ jedinců, ale např. i pravděpodobnost přenosu dědičných chorob, na jejímž základě je možné vybírat vhodné léky a léčebné postupy.
PODSTRÁNKY

Laboratorní plasty

Laboratorní plasty
Certifikované laboratorní plasty pro PCR a tkáňové kultury, pomůcky

Epigenetika

Epigenetika
Nabídka produktů pro epigenetiku, zkoumání epigenetických změn

Antigenní testy, rychlotesty, respirátory

Antigenní testy, rychlotesty, respirátory
Antigenní testy na COVID 19 ze slin, rychlotesty, ochranné respirátory FFP2
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Biogen Praha, s.r.o. Molekulární biologie a genetika
WEBOVÁ STRÁNKA
Biogen Praha, s.r.o.
biogen.cz
Adresa

Adresa

Ke sv. lzidoru 2293/4A
Praha 4 - Chodov 149 00

biogen@biogen.cz
+420 602 665 384


Najdete nás také zde:

www.ceskaporadna.czwww.epigenetika-biogen.czARES
captcha