VÍNO LÍPA MIKULOV s.r.o.

CZKVinařství Mikulov

Vinařství Mikulov

Víno Lípa Mikulov - produkce prvotřídních vín z vlastních vinic

Degustace vín

Degustace vín

Degustace vín ve vinařství Víno Lípa Mikulov nebo v penzionu Pastuška

Prodej mikulovských vín

Prodej mikulovských vín

Bílá, červená, růžová, oranžová a šumivá vína z vinařství Víno Lípa Mikulov


Vinařství Víno Lípa

Vinařství, vinný sklep, degustace a ochutnávky vín ve městě Mikulov, to vše naleznete v našem vinařství VÍNO LÍPA MIKULOV s.r.o.

Zpracováváme hrozny z Mikulovské podoblasti a to nejmodernější technologií od samého začátku, bez zbytečných zásahů a technologických vstupů, aby zůstal zachován přirozený charakter a projev každé odrůdy a vína. Kromě toho se hodně soustřeďujeme i na výraznou a typickou odrůdovou aromatiku a vybrané vína necháváme před lisováním macerovat i několik dní. V závislosti na sezónu se už tak široká nabídka odrůd mírně obměňuje.

Vzhledem k přirozeným pěstitelským podmínkám našich vinic a vůbec celého regionu Mikulovské vinařské podoblasti, se zaměřujeme hlavně na bílá vína. Kromě tradičních, a dá se bez nadsázky říct, klasických domácích odrůd jako je Ryzlink vlašský a Rýnský, Veltlínské zelené, Tramín červený a dalších, se zaměřujeme na Burgundské odrůdy, na které hodně sázíme a věříme, že zde mohou dosahovat opravdu špičkových vín.

Podobný přístup a výrobní filozofii praktikujeme i u modrých odrůd, ze kterých vedle červených vín vyrábíme dnes tak populární a žádaná růžového vína.

Při návštěvě našeho vinařství, či vinného sklípku je zde možnost výletů. Rádi Vám doporučíme návštěvu historického města Mikulov, Mikulovského zámku. Za zmínku pak stojí také židovský hřbitov a synagoga, Kozí hrádek, Svatý kopeček.

S našim vinařstvím pak velmi úzce souvisí ubytování, které Vám rádi poskytneme v našich apartmánech Lípa v Mikulově, nebo v nově zrekonstruovaném apartmánu Pastuška v Brodě na Dyjí, nedaleko Mikulova.

Výhody ubytování u nás jsou:
- celoroční ubytování i pro náročné
- možnost rekreace, dovolená
- nadstandartně vybavený penzion
- v klidné části Mikulova, blízko historického centra.
- apartmány o kapacitě 10 lůžek
- obývací pokoj, plně vybavená kuchyně a jídelna, koupelna, velká terasa
- možnost grilování
- parkování zajištěno
- sportovní vyžití, turistika, cykloturistika
- vinařská oblast, vinné sklepy.


Katalog firem:    

Cykloturistika

,  

Penziony

,  

Vinárny a vinné sklípky

,  

Vinařská turistika

,  

Víno

,  
Štítky:

Vinařství, vinný sklep, degustace, ochutnávky vín Mikulov