Oblastní muzeum Praha - východ, příspěvková organizace


Masarykovo náměstí 97/3, Brandýs nad Labem - Stará Boleslav 250 01
Muzeum bylo založeno roku 1911. První skutečná expozice však vznikla až v letech 1937-1938.

Naše muzeum kromě stálých expozic v Arnoldinovském domě a katovně pravidelně prezentuje dvě současně běžící krátkodobé výstavy.

Stálá expozice v Arnoldinovském domě pojednává mozaikovitě o regionu Brandýska. Tvoří ji část přírodovědná (geologie, fauna a flora), archeologická (nejstarší osídlení, poklady, významné výzkumy), etnografická (řemesla) a historická (Stará Boleslav, sv. Václav, Palladium země české).

Památník Josefa Lady v Hrusicích.
Památník Panenské Břežany.
Hrad Jenštejn.

Produkty
  • kultura a umění, výstavní síně, stálá expozice děl, obrazy a fotografie, sbírky umění, tematické výstavy

Kompletní realizace střech, pokrývačské, klempířské a zýmešnické práce. Izolace jímek a nádrží, jezírek a realizací balkonů a teras s dlažbou, dřevem i plastem.

Klempířské, pokrývačské a zámečnické práce,

Jsme dborníky v oblasti elektromechanických a elektronických dílů. Věnujeme se distribuci elektromechanických a elektronických součástek pro průmyslové aplikace.


Související články
Odkryjte tajemství pravěku v Muzeu Eduarda Štorcha a Karla Zemana

Obec Ostroměř

Odkryjte tajemství pravěku v Muzeu Eduarda Štorcha a Karla Zemana

V srdci malebné obce Ostroměř se nachází místo, kde čas zastavil svůj běh a otevírá brány do dávných dob. Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana je svědectvím nejen o dvou slavných rodácích, ale i o historii a představivosti, která překračuje generace.


Důležité centrum kultury v Moravském Krumlově

Městské kulturní středisko Moravský Krumlov, příspěvková organizace

Důležité centrum kultury v Moravském Krumlově

V Moravském Krumlově, malebném městečku ležícím v jižní části Moravy, se nachází jedinečná instituce - Městské kulturní středisko. Městské kulturní středisko Moravský Krumlov je příspěvková organizace, která je důležitým centrem kultury ve městě. Své sídlo má na náměstí T.G.M. a nabízí širokou škálu kulturních služeb a aktivit. Mezi její hlavní činnosti patří provozování informačního centra, městského muzea a galerie Knížecí dům, Městská knihovna, zámek a organizování kulturně-vzdělávacích programů pro veřejnost. Významnou akcí, kterou provozuje je správa Slovanské epopeje Alfonse Muchy vystavené na zámku v Moravském Krumlově.


Oživování historie, rekonstrukce vojenského života

K.u.K.Infanterie Jäger Reg.No.5 Zlaté Hory z.s.

Oživování historie, rekonstrukce vojenského života

Ve stínu starobylých hor, ve městě Zlaté Hory, se nachází skupina nadšenců, kteří se s láskou a pečlivostí věnují oživování jedné z nejzajímavějších kapitol evropské historie. K.u.K.Infanterie Jäger Reg.No.5 Zlaté Hory z.s. je nejen strážcem minulosti, ale také mostem, který nás spojuje s dobrodružstvím a hrdinstvím 18. století.


Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč

Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Učení a vzdělávání nemusí být pro děti jen nutnou povinností, ale i chtěnou zábavou. Pokud chcete vytvořit vašim dětem příjemné podmínky k tomu, aby se něco naučily a zároveň si odnesly spoustu zážitků, tak je čas navštívit Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči a vybrat si z různých výukových programů vhodných pro školy, ale i rodiče s dětmi.