Obec Ocmanice


Ocmanice 47, Ocmanice 675 71
Obec Ocmanice leží necelé čtyři kilometry severozápadně od Náměště nad Oslavou. Nachází se nad pravým břehem řeky Oslavy ve výšce 320 m.n.m.

Obec má především zemědělský charakter a pouze základní občanskou vybavenost.

Zástavba se sestává z řadové výstavby rodinných domů rozložených po obou stranách průchozí státní silnice i dalších místních komunikací. Většina domů je vybudována jako selská stavení s průjezdy do dvora k hospodářským budovám a dále do zahrad.

Do Ocmanic spadají dvě samoty. Placký dvůr a Stružský (Padrtův) mlýn, obě jsou jižně od Ocmanic poblíž silnice a železnice do Třebíče.

Na návsi je malá zvonička a také památník padlým v první světové válce. V obci se též nachází historický hřbitov. V roce 2004 byla otevřena rozhledna nad vodojemem s rozhledem do širokého okolí.

Kolem Plackého dvora se podél silnice nachází Haukwitzova alej, která je vyhlášená krajinným památkovým útvarem, a je dobře viditelná z rozhledny. Poblíž Stružského mlýna, podél cesty k silnici do Náměště, je vyhlášena „Přírodní památka“ s rostoucími konikleci.

Obecní úřad naleznete na adrese Ocmanice 47, okres Třebíč.

Obecní úřad - úřední hodiny:
Pondělí:17:00 - 19:00.

Produkty
  • evidence obyvatel, přidělení popisného čísla, veřejná správa obce, zastupitelství krajů a měst

Instalace rozvodů požární vody včetně dodávky hydrantů a hasících přístrojů.
Solární systémy - solární kolektory pro ohřev vody v domácnosti nebo přitápění.

Výroba, montáž ocelových konstrukcí pro zemědělství i strojírenský průmysl ve vysoké kvalitě.
Kompletní dodávka a montáž opláštění budov, hal, jízdáren a ocelových konstrukcí.


Související články
Břidlicová barevná krytina

STŘECHY VRŇATA & ŽÁČIK s.r.o.

Břidlicová barevná krytina

Zvažujete rekonstrukci vaší staré střechy? Potřebujete zajistit vybudování nové střechy nebo opravu stávající? Slyšeli jste o břidlicové krytině na střechu a chcete zjistit více informací? Odborníkem v tomto oboru je společnost STŘECHY VRŇATA & ŽÁČIK s.r.o., která vám poskytne přívětivou radu a odborně provede rekonstrukci i výstavbu střechy nové a to z břidlicové krytiny.


Myslíme na němé tváře a snažíme se jim pomoci, proto jsme kvalitní veterinární ošetřovnou v Jablonci nad Nisou

Veterinární ordinace, ošetřovna

Myslíme na němé tváře a snažíme se jim pomoci, proto jsme kvalitní veterinární ošetřovnou v Jablonci nad Nisou

Naše velice známá rodinná firma pracuje v Jablonci nad Nisou, kde má své pevné místo. Jedná se o ošetřovnu MVDr. Baudyš. Ošetření provádíme vždy s ohledem na dané zvíře, jeho povahu, ale také jeho trable či bolístky, se kterými k nám přijde.


Nová prodejna Kominictví v Prostějově: vše pro vaše topení na jednom místě

Kominictví Marek Švécar

Nová prodejna Kominictví v Prostějově: vše pro vaše topení na jednom místě

Kominictví Marek Švécar je renomovaná firma, která se zabývá všemi kominickými pracemi, službami a nově pro své zákazníky otevřela prodejnu v Prostějově, kde si můžete vybrat z bohaté nabídky krbů, kanadských kamen, designových kamen, kotlů na pevná paliva, pelety a plyn, stavebnice komínů.


Turck, s.r.o. - firma, která spojuje automatizaci a udržitelnost

TURCK, s.r.o.

Turck, s.r.o. - firma, která spojuje automatizaci a udržitelnost

Firma Turck, s.r.o. se sídlem v Modřicích u Brna od roku 1993 nabízí svým zákazníkům kvalitní a inovativní produkty přispívající k úsporám energie, materiálů a nákladů. Je součástí mezinárodní skupiny Turck, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem automatizačních řešení pro průmysl. Automatizační řešení od společnosti Turck podporují ziskovost, efektivitu a především udržitelnost strojů a zařízení, která je pro Turck důležitou hodnotou, jež se projevuje v jejích produktech, procesech i společenské odpovědnosti.


Firemní články
Obec Ocmanice okres Třebíč – venkovské sídlo na pravém břehu řeky Oslavy

Obec Ocmanice okres Třebíč – venkovské sídlo na pravém břehu řeky Oslavy

Představujeme vám obec Ocmanice, která se nachází v okrese Třebíč a náleží k ní osady Stružský Mlýn a Placký Dvůr. V současné době zde žije 330 obyvatel.