DOMINO cz, o.s. - v slovenčineDOMINO cz, o.s. - EnglishDOMINO cz, o.s. - DeutschDOMINO cz, o.s. - polskiDOMINO cz, o.s. - in italianoDOMINO cz, o.s. - en espanola

DOMINO cz, o.s.

DOMINO cz, o.s. je nestátní nezisková organizace, která působí v rámci celého Zlínského kraje.

Veškerá činnost našeho občanského sdružení je vyvíjena s cílem poskytovat dětem, mládeži a rodinám s dětmi ucelenou nabídku aktivit k účelnému využití jejich volného času.

Pro lepší přehlednost, systematičnost a transparentnost se naše organizace rozčlenila do 10 středisek jimiž jsou:
- Taneční škola pro děti a mládež DOMINO – výuka společenského, moderního, scénického, klasického tance (popř. jiných druhů tanců a tanečních technik). Příprava těch nejlepších na vrcholové soutěže. Pořádání a účast na vrcholových soutěžích a přehlídkách v dané oblasti, pořádání kulturně-společenských akcí. Taneční škola pro děti Domino s velkými úspěchy reprezentuje Zlínský kraj a celou Českou republiku na vysokých republikových či mezinárodních soutěží.
- Komunitní centra pro rodinu DOMINO – centra jako zařízení pro sociální prevenci pro rodiny s dětmi. Posilování prvořadé a nezastupitelné role rodiny a rodičovské výchovy. Posilování hodnoty rodiny, úlohy rodičů a mateřské role ženy ve společnosti. Poradenství v oblasti sociální, psychologické, pedagogicko-výchovné a sociálně-právní. Komunitní centrum otevřené všem lidem v rámci podpory rovných příležitostí.
- Dětský klub cestovatelů DOMINO – pořádání rekreačně-ozdravných pobytů dětí a mládeže, rodin s dětmi, popř. jejich rodinných příslušníků s důrazem na prevenci sociálně patologických jevů, kriminality mládeže a protidrogovou prevenci. Provozování střediska pro ozdravné, rekreační či sociálně výchovné pobyty dětí, mládeže a rodin s dětmi.
- DOMINO prevence – provoz dětských klubů – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež – iniciování a podpora aktivit zaměřených na ochranu dětí a mládeže před sociálně nežádoucími a negativními jevy. Prostřednictvím komunitní práce napomáhání ohroženým skupinám obyvatelstva k aktivní seberealizaci. Iniciování a podpora aktivit zaměřených na ochranu osob všech generací před sociálně nežádoucími a negativními jevy, prostřednictvím komunitní práce napomáhání skupinám obyvatelstva (především rodinám s dětmi, seniorům a ostatním skupinám ohroženým sociální exkluzí) k aktivní seberealizaci integrace skupin ohrožených sociální exkluzí do společnosti.
Provoz klubu pro děti na způsob nízkoprahového centra – provozování herny, počítačové učebny s možností internetového připojení a odborné poradny.
Kluby máme v provozu ve městech Zlín, Otrokovice, Morkovice-Slížany, Uherské Hradiště a v obci Chvalčov (prozatím máme z nedostatku finančních prostředků kluby pro děti otevřeny tři odpoledne v týdnu po dobu školního roku).
- DOMINO dobrovolníci – budování a provozování dobrovolnického centra – výchova a podpora cíleného vzdělávání dobrovolníků pro práci s organizovanými i neorganizovanými dětmi a mládeží, rodinami s dětmi a jinou sociální skupinou.
- DOMINO doprovázení – středisko, řešící dlouhodobou pomoc znevýhodněné skupině mladých lidí z náhradní rodinné péče. Podpora procesu osamostatňování dětí umístěných v náhradní rodinné péči. Umožnění dětem a mladým lidem získání praktických zkušeností a dovedností potřebných pro zvládání požadavků samostatného života. Provozování ergoterapeutických pracovišť. Provozování nácvikové kavárny Mraveniště. Poradenství pro tuto cílovou skupinu.
- DOMINO vzdělávání – zajišťování vzdělávání a odborné přípravy členů občanského sdružení, zaměstnanců občanského sdružení, popřípadě dalších zájemců o problematiku práce s dětmi, mládeží a rodinami s dětmi, dále o problematiku práce s ohroženými skupinami obyvatelstva. Zabezpečování vzdělávání mezi neziskovými organizacemi, odbornou veřejností apod. Lektorování.
- DOMINO centrum volného času dětí a mládeže - Zabezpečení mimoškolní činnosti dětí a mládeže. Podpora „Úmluvy o právech dítěte“ oprávněné zájmy dětí a mládeže ve snaze napomáhat všestrannému rozvoji mladých lidí po stránce duchovní, duševní, tělesné a sociální.
- DOMINO administrativa – zabezpečování finančních prostředků pro rozvoj a udržení organizace. Příprava a řízení projektů. Fundraising. Sponzorství. Dárcovství. Administrativa, personalistika a účetnictví organizace.
- DOMINO generace – Budování a provozování multigeneračního komunitního centra s plným poradenským zabezpečením – denní aktivity pro účastníky bez ohledu na věk, práce a spolupráce se seniorskou generací.

VÍCE
QR
kód
Plánovač
trasy
Firmy
v okolí

DOMINO cz, o.s.
Na Honech III/4922
Zlín 5
760 05


IČ: 48472476


DIČ: CZ48472476
Okres: Zlín
Právní forma ostatní
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: DiS. Veronika Hrubá


Telefon:

+420 577 218 708


Email:

info@idomino.eu


Web:

www.idomino.eu


Další produkty a služby
  • výuka tance, taneční škola, lekce tancování, pronájem tanečních sálů, kurzy pro začátečníky a pokročilé, taneční škola
Úspory - snižování energetických nákladů

Úspory - snižování energetických nákladů

Pracujete ve firmě se stlačeným vzduchem? Víte, že je za tím spousta nákladů? Máte toho už dost? V tom...

Sendvičové protihlukové panely a protihlukové systémy

Sendvičové protihlukové panely a protihlukové systémy

Ač se to nezdá, je firma KlimaTechnik s.r.o., stále ještě rodinnou firmou, která funguje precizně a...

Regulace vytápění, tepelné systémy, chytrá domácnost, regulace topení, vytápění bytů a rodinných domů - poradenství

Regulace vytápění, tepelné systémy, chytrá domácnost, regulace topení, vytápění bytů a rodinných domů - poradenství

Máte problémy s topením? Potřebujete zajistit nový systém vytápění nebo rovnou vyměnit celý kotel? V tom...

Diabetici a trápení nazývané „Syndrom diabetické nohy“

Diabetici a trápení nazývané „Syndrom diabetické nohy“

Cukrovka je onemocnění, které se v lidském světě objevuje stále častěji. Doprovází ji mnoho útrap a jednou z...