Odlitky, vyráběné ve slévárnách pomocí slévání, mají uplatnění v metalurgii a strojírenském průmyslu. Odlitky se slévají z šedé, tvárné a hematitové litiny. Díky použití žáruvzdorných, otěruvzdorných a legovaných materiálů jsou odlitky chemicky stálé.

Slévárna Kolář J., v.o.s., odlitky z barevných kovů
Slévárna Kolář J., v.o.s. je odborníkem na zpracování odlitků z barevných kovů s mnohaletou tradicí. Pracujeme se slitinami hliníku, mosazi i bronzu. Mezi naše aktivity patří také tvorba umělecko-průmyslových odlitků. Zajistíme komplexní dodávku od výroby formy pro odlití až po konečnou a povrchovou úpravu výrobku.
Slévárna Kolář J., v.o.s., odlitky z barevných kovů
Strojírna. Slévárna barevných kovů. Výroba: - jednoúčelové stroje. - sroje pro textilní průmysl. - odlitky ze slitin Cu a Al.

Správa nemovitostí. Metalurgie: - zastoupení slévárenské a kovárenské produkce. Strojírenství: - subdodávky pro lesnický, automobilový a zemědělský průmysl.

Činnost: - pojišťovací zástupce.

Slévárna Vsetín. Výroba: - odlitky z šedé a tvárné litiny pro elektrotechnický průmysl, automobilový průmysl a všeobecné použití - formovna - cidírna - modelové zařízení - opracování.

Slévárna. Strojní výroba. - euro nástavby - skříně - valníky - standartní nástavby - nosiče kontejnerů - valníky - skříně - chladírny - sklápěče - odtahovky - přepravníky automobilů - nápojové nástavby - návěsy - speciální technika - přenosové vozy - pomocné přenosové vozy - návěsový modul LMU - sanitní ...

Výroba, prodej: -teplovodní kotle na pevná paliva -pásové dopravníky: -stavebnictví -štěrkovny -recyklace. Slévárna: -lití barevných kovů do kokil.

Konstrukce, výroba, servis, opravy: -vstřikovací formy pro lisování plastových dílů (převážně pro automobilový průmysl) -měřící i výrobní přípravky, střižné nástroje. Výroba: -slévárenské kovové modely, jaderníky, kokily a tvarové vložky -strojní díly.

Činnost: - slévárna hliníku - výroba hliníkových odlitků

Slévárna. Dodavatel, distribuce, dodávka, výroba, prodej odlitků se speciálním zaměřením na armatury, čerpadla Výroba ocelových odlitků metodami: -odlitky lité do skořepinových forem -metoda Croning, hmotnosti od 1 do 30 kg -ruční výroba odlitků do furanových forem, hmotnosti od 5 do 15.000 kg -poloautomatická formovací linka pro ...

Odstředivé lití zinkových slitin. Formou odstředivého lití zinkových odlitků zajišťujeme výrobu: - strojních součástí - zámkové techniky - nábytkového kování - elementů pro spojování a krytí profilů - krabičky - držáky - plotové dílce - ozdobné předměty - případně kopie historických předmětů. Tyto zinkové odlitky můžeme ...

Prodej: - zařízení válcoven - dělící a rovnací linky - tvářecí stroje a stroje pro zpracování kovového odpadu - metalurgie - ploché výrobky z oceli, odlitky, výkovky - ocelový šrot.

Působení ve slévárenském a ocelárenském průmyslu. Pronájem atraktivních obchodních a kancelářských prostor ve vlastních nemovitostech. Sídlo společnosti: - Václavská 2027/11, Ostrava - Mariánské Hory.

Výroba, prodej: -odlitky ze šedé litiny -odlitky z litiny tvárné -zakázková výroba modelových zařízení.

Slévárenství. Výroba : - odlitky ze šedé a tvárné litiny

Výroba: -odlitky (šedá litina, ocelolitina, tvárná litina) -modely pro odlitky, modelárna, rapid prototyping -kovářské práce. Výroba a dodávky dekorativních slévárenských výrobků: -lavičky, stoly, židle, mobiliář, odpadkové koše, stojany na kola, kašny a pítka -rekonstrukce památníků z kovů -litinová schodiště a umyvadla -sloupky pro ...

Kalírna: -vakuové kalení -vakuové kalení do oleje -vakuové popouštění a žíhání -cementace v řízené ochranné atmosféře -vysokofrekvenční povrchové kalení -rovnání, zamrazování, tryskání -nitridace.

Slévárna. Výroba: -odlitky z šedé, tvárné litiny. -slévárenské modely, jaderníky (dřevo, litá pryskyřice, polystyren) -hliníkové, ocelové odlitky. -opracování odlitků.

Výroba, prodej: - hliníkové radiátory Armat plus. - hliníkové odlitky - tlakové lití a lití do písku - mosazné a bronzové odlitky. Zpracování, prodej: Vývoj a malosériová výroba: - odlitky z tvárné litiny a oceli. Řemeslo, práce, montáž: servis plynových kotlů Zn. Hermann, Thermona, Brotje, Dakon.

Výroba: - hutní materiál.

Slévárna šedé a tvárné litiny - výroba odlitků.

Výroba: - odlitky ze slitin hliníku, mědi, olova

Středisko zušlechťování kovů: - vakuové cementování, kalení - indukční povrchové kalení - žíhání - popouštění - zušlechťování - tvrdokovové navářování - nitridování.